NazarSohbet.CoM Bildiri

Türkçe Sohbet Programı Yeni versiyonu ile yayındadır indirmek için Tıklayınız.

Seviyeli ve Güvenli Sohbetin Adresi


smiley Sohbet'e Başla!

Afyonkarahisar Chat Siteleri

Afyonkarahisar Chat Siteleri

Afyonkarahisar Chat Siteleri, halk arasında Afyon olarak da kullanılan ilimizden olan veya bu şehirden kişiler ile paylaşımlarını arttırmak isteyen katılımcılara ev sahipliği eden sohbet siteleridir.

Hadi birazcık Afyon’u tanıyalım.

Afyonkarahisar Hakkında

Şehrin Afyon olan ismi, 2005 yılında Afyonkarahisar olarak değiştirilmiştir.

Yerleşimin eski adı Karahisâr-ı Sâhib’dir. Karahisar ismi, şehrin ortasında yükselen koyu renkli volkanik kayaların renginden ve üstünde bulunan hisardan gelir. Sâhib adı ise, Anadolu Selçukluları’nın son devirlerinde yaşayan ve Moğol istilası sırasında buraya gelen Sâhib Ata Fahreddin Ali’nin unvanından gelmektedir. Günümüzde kullanılan Afyon adı da bölgede eskiden beri büyük alanda yapılan haşhaş ekimine dayanmaktadır.

Coğrafi bölge:

Ege Bölgesi

Yüzölçümü:

1.025 km² (395 mil²)

Rakım:

1.021 m (3.349 ft)

Nüfus (2018):     

299,673

Afyonkarahisar mermer tesisleri ile, 2005 yılı itibarıyla büyüklü küçüklü 356 mermer işletmesinin faaliyet gösterdiği Afyonkarahisar’da, zengin ve kaliteli mermer yataklarının işletilmesi ve işlenmesi, sektörün hızla gelişmesini sağlamıştır. Gıda sektörü de gelişmiş durumdadır. Özellikle kaymaklı kadayıfı ve Afyon lokumu meşhurdur. Bunun yanında sucuk da diğer önemli gıda maddesidir. Ayrıca patates ve yumurta üretiminde de adını duyurmuştur. Afyonkarahisar konumuna ve nüfusuna oranla çevresindeki illere göre daha az sanayileşmiş durumdadır. Kalkınmada öncelikli yöre kapsamına girmesine rağmen ciddi bir yatırım almamıştır.

Ömer-Gecek, Hüdai, Heybeli ve Gazlıgöl termal alanları Kültür ve Turizm Bakanlığınca Termal Turizm Alanı olarak ilan edilmiştir. Bu kapsamda son yıllarda termal turizme yönelik olarak özel sektör tarafından birçok otel ve konaklama yerleri yapılarak hizmete girmiştir.  Afyon’a ulaşım karayolu, demiryolu ve havayolu ile mümkündür.

Afyon Kocatepe Üniversitesi, Afyonkarahisar’da toplam üç yerleşkede eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. 2015-2016 akademik yılında üniversite fakültelerinde 42.803 öğrenci öğrenim görmektedir.

Afyonkarahisar Sportif ve Kültürel Aktiviteler

Afyonkarahisar şehrini profesyonel liglerde, TFF 2. Lig’de yer alan Afjet Afyonspor futbol takımı ile Kadınlar 2. Ligi’nde yer alan Afyon İdmanyurdu kadın futbol takımının yanı sıra ING Basketbol Süper Ligi’nde yer alan HDI Sigorta Afyon Belediyesi Basketbol erkek takımı ve AXA Sigorta Efeler Ligi’nde yer alan Afyon Belediye Yüntaş erkek voleybol takımı temsil etmektedir.

Ayrıca, 2001 yılından beri Afyonkarahisar Caz Festivali düzenlenmektedir.

Afyonkarahisar Sohbet Siteleri

Nüfusu az olan bu ilimizde Afyonkarahisar Sohbet Siteleri’ne olan ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır. Afyon, özellikle UNESCO tarafından gastronomi şehri olarak anılmaya başladıktan sonra bu ilimize olan merak da artmaktadır. Meraklılar sohbet odaları aracılığı ile gerçek bireyler ile bilgi alışverişinde bulunabiliyorlar.

Mobil sohbet siteleri sayesinde birbirleriyle iletişime geçen Afyonlular kadar turistler de mobil chat sitelerinin kolaylıklarından faydalanıyorlar. Gezilerini planlarken bile anlık olarak, şehrin yerlilerinden tavsiyeler almak da ayrıca bir artı oluyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CoLoR dedi ki:

Emeklerinize Saglik Kolay Gelsin

Mobil Sohbet Chat Siteleri sohbet sohbet