Sohbet Et!
BURADA SOHBET ZİL ZURNA!
Sohbet siteleri arasında kullanıcıların keyifli zaman geçirmesi için hizmet veren site 100'den fazla kullanıcıya sahiptir.
mirc indir
Program üzerinden chat odalarına bağlanmak için mirc indir.

ARDAHAN CHAT SOHBET SİTELERİ

ARDAHAN CHAT SOHBET SİTELERİ

ARDAHAN CHAT SOHBET SİTELERİ

Ardahan Chat Sohbet Siteleri, 1992’den beri Türkiye’nin 75. ili olan şehrimizin sosyalleşmek için tercih ettikleri ortamlardır.  Rutin hayatın stresinden uzaklaşmak isteyen Ardahanlılar, chat sitelerini kullanarak eğlememektedirler.  Ardahan’da yapılacak bir çok doğa aktivitesi olmasına rağmen, soğuk kış günlerinde sıcacık ve samimi sohbetler sohbetçilerin içini ısıtmaktadır.  Şehrimiz ile ilgili bir kaç detayı, sizinle de paylaşmak istedik.

ARDAHAN HAKKINDA

Daha önce Kars’a bağlı olan Ardahan, Doğu Anadolu Bölgesindedir ve etrafı dağlarla çevrilidir.  Coğrafi yapısı sadece dağlardan ibaret de değildir.  Ovalar, platolar, göller ve vadileri ile de çok çeşitli bir coğrafi yapıya sahiptir.  Göller demişken, kış aylarında donan Çıldır Gölünden bahsetmemek olmaz. Her yıl donan Çıldır Gölünde atlı kızaklarla dolaşmak turistik açıdan farklı bir deneyimdir.  Bir diğer farklı deneyim ise 15 Haziran ile 15 Temmuz arasında gerçekleşen; gün batımı saatlerinde dağın bir tarafının gölgesinin diğer tarafa yansıması ile oluşan Atatürk silüetidir.  Eğer bizim gibi sizin de Atatürk ile ilgili her şey dikkatinizi çekiyorsa, bu doğa olayına şahit olmak isteyeceksiniz.

Turizm, ülkemizde bir çok şehrin geçim kaynağıdır.  Dolayısıyla iki turistik atraksiyondan bahsedince aklınıza ekonomi gelmiş olabilir.  Coğrafi yapısından dolayı sanayileşme hızla ilerlemese de tarım ve hayvancılık gelişmeye devam etmektedir.  Diğer geçim kaynakları ise şöyledir: çıldır gölünde balıkçılık, kaz yetişticiliği, Kafkas arı balı ve kaşar peyniri üretimi.

Bölgede el sanatları da oldukça eski zamanlara dayanır.  El sanatlarında öne çıkan damal bebekleri dünyaca ünlüdür.  Öyle ki, Japonya’da düzenlenen folklorik bebekler yarışmasında birinciliği Damal ilçesi kazanmıştır.  Bu bebeklerin kıyafetleri Orta Asya’dan göç eden Oğuz Türklerinin kıyafetlerinden oluşmaktadır.  Oğuz Türklerinin kıyafetleri günümüzde de Ardahanlı kadınlar tarafından giyilmektedir.  Bu kıyafetler kadınların sosyoekonomik konumun göre değişiklik göstermektedir.  Kumaşların renkleri, kıyafetlerini oluşturan parçaların sayısı, boncuklu olup olmadığı gibi özellikler kişinin kimliği ile ilgili önemli detaylar barındırır.

ARDAHAN CHAT SİTELERİ

Ardahan Chat Siteleri, tıpkı Ardahan gibi bir çok değişik kökenden kullanıcıyı barındırmaktadır.  Biz de onların sitemize kattığı renklerden oldukça memnun ve mutluyuz. Onları daha sık sohbet odalarında görmeyi isteriz.

YORUM YAP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne aramıştınız?

Son Yazılar

Kategoriler

Arkadaşlarını Bul
#Sohbet odalarında güzel dostluklar
Müzik Dinle
#Radyo Kanalımızda müziğin ritmini hisset
Yardımlaşma
#Help kanalından yardım alabilirsin