Sohbet Et!
BURADA SOHBET ZİL ZURNA!
Sohbet siteleri arasında kullanıcıların keyifli zaman geçirmesi için hizmet veren site 100'den fazla kullanıcıya sahiptir.
mirc indir
Program üzerinden chat odalarına bağlanmak için mirc indir.

Chat Siteleri, Etkileşimin Yeni Yolu

Chat Siteleri, Etkileşimin Yeni Yolu

Chat Siteleri, Etkileşimin Yeni Yolu

Mobil sohbet odaları, farklı geçmişlere ve kültürlere ait farklı insanlarla bağlantı kurmanın güzel bir yoludur. Sohbet odaları, her gence eski arkadaşlarla sohbet etme şansı sunar ve onlara yeni arkadaşlar edinme şansı verir. Gençler, oldukça uzakta olduğunu bildiğiniz biriyle bile, istedikleri herkesle sohbet edebilir. Bu genç sohbet odalarından bazıları, kimseyle paylaşamayacağınız şeyler hakkında iletişim kurmak için iyi bir platform sunar; Günümüzde gençlerin çoğu, arkadaş edinmek için farklı sohbet odalarına kaydoldukları için sevdikleriyle çeşitli sorunlarını tartışamıyor.

Bu genç sohbet odaları güvenli mi?

Bu büyük bir soru, bazı sohbet odaları gerçek sohbetlere sahip ama aynı zamanda sohbet ettiğiniz kişinin aslında 16 mı 60 mı olduğunu bilmediğiniz birkaç sohbet odası var. Sohbet odaları aynı zamanda gençlerin ruh sağlığı ve güvenlikleri için oldukça zararlıdır, bu yüzden bir genç sohbet odasında sohbet ederken yapmaktan kaçınması gereken birkaç temel şey vardır.

Kaçınılması gerekenler

Körü körüne güvenmeyin

Sohbet edeceğiniz kişinin 20 yaşında bir genç yerine 60 yaşında bir bayan olma ihtimali var. Bu oldukça tehlikeli olabilir, bu yüzden bu sohbet odalarını ciddiye almamak ve sohbet sırasında size söylenen her şeye inanmamak daha iyidir.

Gerçek ad ve adres

Chat sitelerinde bir yabancıyla konuşurken veya sohbet ederken asla doğru adınızı ve adresinizi paylaşmayın. Konuştuğunuz kişi gerçek değilse, bilgi paylaşımı sizin için büyük bir dezavantaj olabilir.

Kişisel hayat

Bu sohbet odalarında konuştuğunuz kimseyle asla özel veya aile hayatınız hakkında konuşmayın. Bilgisayar uzmanı olanlar, bilgilerinize kolayca erişebilir ve sizi belaya sokabilecek tüm bilgileri çıkarabilir. Ayrıca tanımadığınız birisine kişisel yaşam hakkında konuşmak eğlenceli değil ve güvenli sohbeti tehlikeye sokar, bu yüzden dikkatli olun.

Gerçek arkadaşlar seçin

İnternet eğlence içindir, bu yüzden internet sohbet odaları ciddiye alınmamalıdır. Gerçek arkadaşlar her gün sohbet odası arkadaşlarından daha iyidir çünkü onları tanıyorsunuz ve onlara körü körüne güvenebilirsiniz.

Taciz etmeyin

Tacizin hiçbir türü kabul edilemez, bu yüzden kimsenin onları sohbet odasında çevrimiçi taciz etmesine asla izin vermemelisiniz. Biri sizi taciz ederse, tüm sohbet odalarında şikayette bulunma seçenekleri vardır.

Genç sohbet odalarında sohbet etmek zararlı değildir ancak bağımlılık haline gelirse zararlı olabilir, bu yüzden genç sohbet odalarından birine giriş yaparken dikkatli olunmalıdır. Bu tür sohbet odalarında sohbet, kişisel düzeyde yapılmadığı takdirde eğlenceli olabilir.

YORUM YAP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • ZaMaN
  Cevapla

  eline emeğine sağık güzel olmuş

 • Pretorya
  Cevapla

  Herkese iyi sohbetler dilerim..

 • Karizma
  Cevapla

  Eskiler Bir Başkaydı Ama Yenileri de Yabana Atmamak Lazım.. Emeklerine Sağlık Kardeşim …

 • Golge
  Cevapla

  Bilgi verici bir paylaşım olmuş emeğinize sağlık

 • bLackStar
  Cevapla

  Emeğinize sağlık..

 • Emre
  Cevapla

  Ellerine sağlık admin

Ne aramıştınız?

Son Yazılar

Kategoriler

Arkadaşlarını Bul
#Sohbet odalarında güzel dostluklar
Müzik Dinle
#Radyo Kanalımızda müziğin ritmini hisset
Yardımlaşma
#Help kanalından yardım alabilirsin