Chat Siteleri Kandırmacaları


Warning: Use of undefined constant simple_breadcrumb - assumed 'simple_breadcrumb' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/nazarsohbet/public_html/wp-content/themes/Nazarsohbettema/single.php on line 16
Chat Siteleri Kandırmacaları

Chat Siteleri Kandırmacaları

Chat siteleri kandırmacaları ve hatta oyun içinde oyunları yine beynimi sıkça kurcalayan konulardan. Eğlenmek amaçlı kurulan ve yıkmak amaçlı kurulan olmak üzere ikiye ayırdığım oyunlar.

Herkesin bildiği, oyunlu sohbet siteleri olarak tanımladığımız bir grup oyun zaten sohbet siteleri kullanıcıları tarafından sıkça ve sorunsuzca kullanılmakta. Bu oyunları botlar yönettiğinden ve dolayısıyla insani zaaflardan muaf olduklarından olsa gerek tarafımca chat sitelerinin en sevilen yanıdır.  Ne yalan söyleyeyim, özellikle yıkım amaçlı kurulan oyunların bir kaçına şahit olduktan sonra insanın OXM’e daha bir sıkı sarılası geliyor.  Hatta istesem biraz daha zırvalar ve keşke herkes OXM kadar insan olsaya bile bağlarım konuyu. Her neyse, demagoji yapmaya gerek yok. Sonra “beğenmiyorsan çık gitsene kardeşim, ne uzatıyorsun?” derler insana.

Hayat Gibi Sunucu Oyunları

Aslında Kelime Oyununu da seviyorum ve OXM’in yeri bir başka… O biraz daha hayat gibi. Sen oturup harfleri bekliyorsun, 29 harften sadece onun seçtiği 3 tanesi ile üretebildiğin kadar çok kelime üretiyorsun. Yani hayatın sana suna bileceği sayısız sınav varken o içinden bir kaç tanesini harmanlayıp sana sunuyor. Sen de elin mahkum ama ben bunun yerine şunu isterdim diyemeden verdiklerini kullanıp, çözüm üretiyorsun. Ya bu deveyi güdüp, ya bu diyardan gidemiyorsun yani. İlla elindekini çözmek zorundasın. OXM hayat gibi ise, kelime oyunu yardım elini uzatıp aydınlığa çıkmanı sağlayan akıl hocası gibi. Doğru kelimeyi bulman için sürekli bir yardım etme peşinde.

Oyun İçinde Kurulan Oyunlar

Biraz önce bahsettiğim oyunları ne kadar çok seviyorsam, sinsilik üzerine kurulan oyunlardan o denli nefret ediyorum. Onları kuranlardan ise daha çok nefret ediyorum. Mobil sohbet odalarının sanırım fıtratında oyun var ve kullanıcılar kendileri eğlenirken kimleri kandırıyorlar umursamıyorlar.  Henüz çiçek ile meyve arasındaki farkı bilmeyen “ziraat mühendisi”, 20 senedir sunucularda bulunup hiçbir “gönül işine bulaşmayan” kadınla flört etmeye çalışırken, öte yandan “ahlak timsali” birisi eşinin yanından kalkıp sanal sevgilisiyle romantizmin dibine vuruyor.

Yıllar geçiyor ve eğlendirmek için olan oyunlar da, kandırmak için var olan oyunlar da aynı kalıyor. Eee insan değişmiyorsa, hiç bir şeyi değiştirmek için çaba sarfetmeye gerek kalmıyor.

D.T.

13 Haziran 2021 - 05:10

admin

201 views

8 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende NazarSohbet.Com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi NazarSohbet.Com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Seviyeli
  • Eglenceli
  • Sohbet Sitesi
Sohbet Odaları - Seviyeli Sohbet - Forum sohbet Adana Su Tesisatçısı