Sohbet Et!
BURADA SOHBET ZİL ZURNA!
Sohbet siteleri arasında kullanıcıların keyifli zaman geçirmesi için hizmet veren site 100'den fazla kullanıcıya sahiptir.
mirc indir
Program üzerinden chat odalarına bağlanmak için mirc indir.

Chat Siteleri Kısaltmaları Nelerdir?

Chat Siteleri Kısaltmaları Nelerdir?

Chat Siteleri Kısaltmaları Nelerdir?

Chat siteleri kısaltmaları nelerdir diye merak ettiğinizi biliyoruz. Herhangi bir zamanda yaygın olarak kullanılan yüzlerce kısaltma ve kısaltma vardır ve mevcut trendleri takip etmek zor olabilir. Bununla birlikte, zamana dayanan ve kullanımlarında tutarlı kalan birkaç tane var. Birkaçına biraz daha ayrıntılı olarak bakalım:

Lol (sesli gülmek)

LOL, uzun yıllardır kullanılan ve anlamı değişmeyen bir kısaltmadır. Ayrıca, sohbette kullanılmak üzere çevrimiçi sohbet odalarından dışarı adım attı. Yüksek sesle gülmeyi temsil eden LOL, mizah alaycı veya kötü ruhlu olsa bile komik bir şey bulduğunuzu göstermenin harika bir yoludur.

ASAP (Mümkün olan en kısa sürede)

ASAP, onlarca yıldır ortak kullanımda bir kısaltma olmuştur ve aslında mobil sohbet odaları ve sosyal medyanın ortaya çıkışından uzun yıllar öncesine dayanmaktadır. Bir durumun aciliyetini ifade etmenin bir yolu olarak kullanılan ASAP, alıcıya, istediğiniz her şeye hızlı bir şekilde ihtiyacınız olduğunu söyler.

C U L8R (Sonra Görüşürüz)

CU L8R, 13 karakterlik (boşlukları sayarsanız) bir ifadeyi lezzetli 7 karaktere indiren daha karmaşık bir kısaltma/kısaltma melezidir. Çevrimiçi sohbeti okumakta zorlananlar bile CU L8R’nin anlamını anlayabilir ve şimdilik hoşçakal demenin harika bir yoludur.

ETA (Tahmini Varış Zamanı)

ETA, İkinci Dünya Savaşı’ndan beri kullanılan onlarca yıllık bir başka kısaltmadır. Tahmin edilen bir şey olduğunda birisine (veya onlardan bir istekte) söylemenin bir yolu olarak kullanılan ETA, hem chat siteleri hem de “yüz yüze” konuşmada yaygın olarak bulunabilir.

BFF (Sonsuza Kadar En İyi Arkadaş)

BFF, 2000’lerin ortalarında yaygınlaşan daha yeni bir kısaltmadır (Oxford Sözlüğü’ne ilk kez 1987’de girmesine rağmen). Bir arkadaşınıza olan sevginizi ve takdirinizi ifade etmenin bir yolu olarak kullanılan BFF, çevrimiçi sohbete ve günlük konuşmalara girmeden önce reality TV şovlarında popüler hale geldi.

XOXO (Sarılmalar ve Öpücükler)

XOXO, listemizdeki ilk (ve tek) kelimedir ve ne bir kısaltma ne de bir kısaltmadır ve harflerin telaffuzundan çok şekli ve anlamı için kullanılır. Öpücükleri temsil eden X’ler (yüz yıldan fazla bir süredir tüm yazı biçimlerinde kullanılan bir şey) ve sarılmaları temsil eden O’lar ile XOXO, birine olan sevginizi göstermenin harika bir yoludur.

IDK (Bilmiyorum)

IDC (umrumda değil) ile karıştırılmaması için IDK, kafa karışıklığını veya bilgi eksikliğini ifade etmek için üç harfli kolay bir kısaltmadır.

Ve son olarak…

Modern çevrimiçi dünyada hepimiz her gün kısaltmalar kullanıyoruz, ancak bir konser sırasında Taylor Swift’in sırtındaki kıyafetlerden daha hızlı değişen trendlerle, zamanın gerisinde kalmak kolay olabilir. Umarım, küçük rehberimizin yardımıyla, artık kendinizi hazır hissediyorsunuz ve çevrimiçi sohbetin size getirebileceği her şeyi halledebilecek durumdasınız.

YORUM YAP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne aramıştınız?

Son Yazılar

Kategoriler

Arkadaşlarını Bul
#Sohbet odalarında güzel dostluklar
Müzik Dinle
#Radyo Kanalımızda müziğin ritmini hisset
Yardımlaşma
#Help kanalından yardım alabilirsin