NazarSohbet.CoM Bildiri

Türkçe Sohbet Programı Yeni versiyonu ile yayındadır indirmek için Tıklayınız.

Seviyeli ve Güvenli Sohbetin Adresi


smiley Sohbet'e Başla!

Chat Siteleri Kuralları

Chat Siteleri Kuralları

Chat siteleri kuralları, her sohbet sitesinin kullandığı bir takım kurallardır. Fakat burda bahsettiğimiz kurallar mobil sohbet odalarında keyifli sohbet edebilmeniz ile alakalı kurallardır.

1) Basit sorulara basit, dürüst ve net cevaplar güvenli sohbet’in temelidir. Bir kelimenin anlamını bilmiyorsanız kullanmayın. Doğru yazmaya çalışın. Yanlış yazım yanlış anlamaya neden olabilir ve kötü izlenime yol açabilir!

2) İşin sırrı, sohbet arkadaşınıza güven aşılamaktır. Ne olduğunuz ve neyi sevdiğiniz konusunda dürüst olun ve onu rahat ettirin ve güldürün.

3) Karşı taraftaki kişi size görmek istediğiniz bir şeyi göndermek istemiyorsa veya telefon numarası, adres gibi bilgileri vermek istemiyorsa ısrar etmeyin. Bir şeylerde ne kadar ısrar edersen reddedilme ihtimalin o kadar artar.

4) Sohbet iki kişi arasındadır. Aynı sohbette daha fazla kişi sohbet değil, bir partidir.

5) Chat sitelerinde sohbet ederken fazla ünlem işareti veya çok sayıda ifade kullanmayın. Sohbet, birbirleriyle konuşmak ve tartışmaktır. Eğer birçoğunu kullanırsan arkadaşın bu oyundan sıkılıp ayrılabilir.

6) İlişkilerde olduğu gibi sohbette de işler zamanla düzelmez. Baştan diğeriyle uyuşmuyorsan, unutup başka birini denesen iyi olur…

7) Çevrimiçi olmanız, bir kişiyle her zaman sohbet etmeye hazır olmanız gerektiği anlamına gelmez. Konuşamayacaksan konuşma..

8) Mobil sohbet odalarındaki sohbet, telefon görüşmesine eşdeğer değildir. Birbirinizle sohbet etmeye başlayabilir ve kendiniz hakkında bir şeyler anlatabilirsiniz ama unutmayın ki yeterince sohbet edip eşleştiğinizi gördüğünüzde telefon numaralarını alıp yüz yüze görüşmeye hazırlanabilirsiniz.

9) Uykunuzun geldiğini hissediyorsanız, uyuma ve konuşmayı bitirme zamanının geldiğini söyleyin. Klavyede uykuya dalarsanız, sabahları bilgisayarınızda “uyandırma” mesajları, üzgün yüzler vb. gördüğünüzde kendinizi garip hissedeceksiniz. Üstelik ertesi gün iş yerinde zombi gibi olmak da pek hoşunuza gidecek bir şey değil. Bu yüzden sohbetinize ertesi gün devam etmek daha iyidir. Ayrıca karşınızdaki kişinin sizinle tekrar konuşmak isteyip istemediğini de göreceksiniz… ki bu iyiye işaret…

10) Dışarıda kötüler olduğuna dikkat edin. Adresinizi veya bir süre evden ayrılacaksanız açıklamayın. Günlük programınızın ne olduğunu, sırlarınızı ve kişisel eşyalarınızı nerede sakladığınızı ifşa etmeyin. İnsanların yeni sohbet arkadaşlarına başka türlü bilmeyecekleri bilgileri anlattıkları için evlerinin soyulduğuna dair birçok hikaye var.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil Sohbet Chat Yap mobil sohbet odaları