NazarSohbet.CoM Bildiri

Türkçe Sohbet Programı Yeni versiyonu ile yayındadır indirmek için Tıklayınız.

Seviyeli ve Güvenli Sohbetin Adresi


smiley Sohbet'e Başla!

Chat Siteleri Nedir?

Chat Siteleri Nedir?

Chat Siteleri, ortak ilgi alanına sahip kullanıcı topluluklarının gerçek zamanlı olarak iletişim kurmaları için bir mekan sağlayan bir Web sitesi, bir Web sitesinin parçası veya büyük bir grubun sağladığı bir çevrimiçi hizmetin parçasıdır. Karşılaştırıldığında, forumlar ve tartışma grupları, kullanıcıların mesaj göndermesine izin verir, ancak etkileşimli mesajlaşma kapasitesine sahip değildir. Çoğu mobil sohbet odaları, kullanıcıların herhangi bir özel yazılıma sahip olmasını gerektirmez; İnternet Geçişli Sohbet (IRC) gibi bunu yapanlar, kullanıcıların İnternet’ten indirmelerine izin verir.

Chat Siteleri Nedir? 2

Chat Sitelerinde Mesajlaşma

Mobil chat siteleri kullanıcıları, kendi seçtikleri sohbet odasına kaydolur, bir kullanıcı adı ve şifre seçer ve belirli bir odaya giriş yapar (çoğu sitede birden fazla sohbet odası vardır). Sohbet odasının içinde, genellikle o anda çevrimiçi olan ve sohbet odasına başka bir kişinin girdiği konusunda uyarılan kişilerin bir listesi bulunur. Sohbet etmek için kullanıcılar bir metin kutusuna bir mesaj yazar. Mesaj, daha geniş ortak mesaj alanında neredeyse anında görünür ve diğer kullanıcılar yanıt verir. Kullanıcılar, gizlenme olarak bilinen bir uygulama göndermeden sohbet odalarına girebilir ve mesajları okuyabilir.

Chat siteleri mesajları spontane olduğundan ve anında görünür olduğundan, kasıtlı olabilecek veya olmayabilecek bir kötüye kullanım potansiyeli vardır. Site sahipleri, bir odaya girdiğinizde kendinizi tanıtma, belirli bir kullanıcıya soru veya yanıt yönlendirirken bunu açıkça belirtme ve rahatsız edici durumları bildirme gibi uygun sohbet odası davranışına kullanıcıları yönlendirmek için genellikle bir sıkça ​​sorulan sorular (SSS) listesi yayınlar. Örneğin, yıkıcı kullanıcılar, diğer gevezeleri sözlü olarak kötüye kullanabilir, konuşmayı tekeline alabilir veya hatta aynı kelimeyi veya deyimi konuşmaya tekrar tekrar yazarak, kaydırma olarak bilinen bir uygulama (çoğunlukla kaşlarını çatarak) devre dışı bırakabilir.

Chat Siteleri Nedir? 3

İlgi Alanınıza Göre Chat Siteleri

İnsan çabasının veya ilgisinin neredeyse her yönüne odaklanan chat siteleri bulunabilir: örneğin klasik filmlere, İrlanda soyuna, baton döndürmeye ve psişik okumalara dayanan güncel topluluklar vardır. Yahoo gibi çeşitli siteler, sohbet siteleri dizini sağlar.  Bazı diğer topluluklar da, kullanıcılara kendi sohbet odalarını oluşturmaları için gereken adımlarda rehberlik eder.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Mobil Sohbet Chat Siteleri sohbet sohbet