NazarSohbet.CoM Bildiri

Türkçe Sohbet Programı Yeni versiyonu ile yayındadır indirmek için Tıklayınız.

Seviyeli ve Güvenli Sohbetin Adresi


smiley Sohbet'e Başla!

Chat Siteleri ve Yapılmaması Gerekenler

Sohbet ederken asla yapmamanız gereken 5 şey!

Chat Siteleri ve Yapılmaması Gerekenler herkesin okuması gereken bir yazı. Sohbetle ilgili tavsiyelerin çoğu ne yapılması gerektiğine odaklanır. Hepimiz uzun soluklu dostluklar ve ilişkiler kurmanın daha güzel olduğunu düşündüğümüz için genellikle yapılması gerekenler anlatılıyor. Bu yazıda, sohbet ederken ertesi gün garip sorunlara neden olabilecek en kötü beş şeye odaklanacağız. Onlara bir göz atalım.

1. Sarhoşken sohbet etmeyin!

İçmekten başınız döndüğünde ve öz kontrolünüz kaybolduğunda, istemediğiniz veya genel profilinize zarar verebilecek şeyler söyleyebilirsiniz. Diğer taraftaki kullanıcının gerçekte kim olduğunu asla bilemeyeceğinizi unutmayın. Mobil sohbet odaları oldukça kalabalık yerler ve insanlar değişik değişik rumuzlarla kendinlerini farklı gösterebiliyorlar.

2. Sohbet arkadaşlarınızla yasadışı içerik paylaşmayın.

Kaydedilen kişinin izni olmadan yapılan her türlü konuşma, izinsiz çekilmiş fotoğraflar ve pornografik içerikler, sahibi siz olsanız dahi kara listededir. Birinci neden, bunun kimin eline ulaşacağını ve kimin paylaşacağını asla bilemezsiniz. Ayrıca Elektronik Suç Servisi’nin her zaman etrafta olduğunu da aklınızın bir köşesinde bulundurun. Kimse chat sitelerine başını derde sokmak için girmiyor.

3. Görüşmelerinizin uzun sürmemesi gerektiğini unutmayın.

Uzun sohbet yanlış anlamalara yol açabilir ve yapmamanız gereken birçok bilgiyi açığa çıkarmak konusunda kendinizi rahat hissedebilirsiniz. Uzun sohbetleri sadece kullanıcıları bir süre gözlemledikten sonra ve bir kaç defa sohbet ettikten sonra yapmayı alışkanlık haline getirin.

4. Kopyalama / yapıştırma işlemine önem verin.

Kopyalama / yapıştırma tamamen otomatik bir harekettir. Bu nedenle, aynı anda birçok kişiyle konuşursanız, kopyaladığınızı düşündüğünüz şeyi kopyaladığınızdan emin olun. Sohbet arkadaşınız kimsenin öğrenmesini istemediğiniz şeyleri başka biriyle paylaştığınızı öğrenirse bu hiç için hoşunuza gitmeyecektir. Ve tabii ki sohbet arkadaşlarınızın isimlerini karıştırmak da düşebileceğiniz garip durumlardan bir tanesi! Kimse bir başkasının ismi ile hitap edilmekten hoşlanmaz.

5. Sohbet arkadaşınıza adresinizi veya bir süre evden ayrılacaksanız açıklamayın.

Günlük programınızın ne olduğunu, sırlarınızı ve kişisel eşyalarınızı nerede sakladığınızı ifşa etmeyin. Bir barda sohbet arkadaşınızı beklerken başka birinin evinizi soymasından hiç hoşlanmayacaksınız. Güvenli chat siteleri kişisel bilgilerinizi başkalarıyla paylaşmasa da sizin kendi isteğinizle paylaştığınız bilgilere müdahale edemezler.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil Sohbet Chat Yap mobil sohbet odaları