NazarSohbet.CoM Bildiri

Türkçe Sohbet Programı Yeni versiyonu ile yayındadır indirmek için Tıklayınız.

Seviyeli ve Güvenli Sohbetin Adresi


smiley Sohbet'e Başla!

Chat Sitelerinde Arayış

19 Aralık 2020, Cumartesi Kategori: Chat Siteleri Mobil Chat Mobil Sohbet Sohbet Siteleri 1364 3

Herkesin bir yerlerde bir takım amaçları, bir takım planları ve gizli ajandaları oluyor. Chat sitelerinde de böyle, her kullanıcının bir bildiğimiz bir de bilmediğimiz bir amacı var. Bilmediğimiz amaçlar veya gizli ajanda denilince sanki çok şeytani şeyler peşindeymişiz izlenimi oluşuyor. Aslında anlatmak istediğim bu değil.
Evet, her mecrada olduğu gibi mobil sohbet sitelerinde de kötü niyetli insanlar var fakat bunların sayısı bir diğer platformdan daha fazla değil. Kendimizi koruma yöntemlerimiz de farklı değil.

Siber zorbalık diye bir şey yıllardır var fakat salgın hastalık ile herkes evlerde kalınca, interneti, sosyal medyayı ve sohbet sitelerini kullananlar sadece teknolojiden anlayan, internet ile büyümüş insanlardan daha fazlası bu durumla yüzleşmek zorunda kaldı. Peki bu zorbaların amacı gerçekten birilerini ezip ego tatmini mi yoksa asıl arayışları kendilerini bulmak mı? Ben kendilerine bir yer bulmak olduğunu düşünüyorum.
Yoksa kim, oyunlu sohbet sitelerini aratarak geldiği bir platformda birilerinin canını sıkıp, huzur kaçırsın? Ya da yapmak istediği bu ise bunu mobil chat siteleri dışında yapması daha mantıklı değil mi?

Tabi ki bunlar hep kişisel görüş ve tahminden ibaret cümleler. Bir çoğunun arayışı sadece huzurlu bir kaç saat geçirip, eğlenmek. Bilgisayarları, telefonları kapattık mı her şeyi orada, ekranın ardında bırakabilmek. Kimisi bunu çok ustaca yapıyor. Disiplinli, sınırları çok keskin insanlar. Hayatlarının her alanında böylelerse, çok başarılı olmaları muhtemel. Kimisi ise asla başaramıyor ekranın arkasında ayrı, önünde ayrı hayatlar yaşamayı. İnternet aracılığı ile eğlenerek zaman geçirirken kendileri gibi insanlara denk gelip, onlarla hayatlarını da paylaşıyor ve çevrelerini genişletiyorlar. Böyle insanların ise daha huzurlu insanlar olduklarını düşünüyorum. Günümüz sisteminin dişlilerinde kendilerini öğütmemek için çaba sarfeden, her yerde aynı olabilmek isteyen insanlar.

Böyle düşünüldüğünde, insan durup kendine sorabilir. “Ben her yerde aynı kişi olup huzurlu mu olmak istiyorum? Yoksa kendimi kompartmanlara ayırıp, oyunu kurallarına göre oynayan bir insan mı olmak istiyorum?” diye sorabilir.
Peki düşündünüz mü, siz nasıl bir hayat sürmek isterdiniz?

D.T.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil Sohbet Odaları dedi ki:

Eline saglık hayatım. http://Www.nazarsohbet.com ajandalı sohbetin adresi 😀

Karizma dedi ki:

Her iki durumu da yaşayabilen insanlar var çok gördük çokta görmeye devam edeceğiz. Eline Emeğine Sağlık Can ….

Pretorya dedi ki:

oldukça güzel bir yazı olmuş..

Mobil Sohbet mobil sohbet odaları