CHAT SITELERINDE SOSYALLEŞMEK VE EĞLENCE

CHAT SITELERINDE SOSYALLEŞMEK VE EĞLENCE

YALNIZLIĞA CHAT ÇÖZÜMÜ

İnsanlar sosyal varlıklardır. Yalnız yaşamak, yalnızlık, başlarda çok tatlı gelir. İnsan yalnızlığının bir çeşit özgürlük olduğunu düşünür fakat unuttuğu bir şey vardır; insan, insan olmadan yaşayamaz. Yalnızlık, bu noktaya vardığında bizler yanımızda birileri olsun istiyoruz. Özellikle teknolojinin hayatımızdaki yeri arttıkça bireyselleşiyor ve kendimizle, bir çok monitörün arkasında, daha fazla zaman geçiriyoruz.  Son dönemde salgın hastalık sürecine de girdiğimiz düşünülürse aradığımız sosyal teması ve eğlenceyi alışık olduğumuz yerlerde bulmakta zorluk çekiyoruz.  Hal böyle olunca bireylerin “birileri yalnızlığıma ve can sıkıntıma ortak olsun” diye yeni eğlence yolları aramaları kaçınılmaz oluyor.  Fiziksel olarak olmasa dahi ruhen varlıklarını hissettirebilecek insanlardan oluşan kocaman bir sosyal ağ, chat siteleri olarak karşımıza çıkıp, eğlence ve sosyal aktivite ihtiyacını karşılıyor. Bir bakıma sohbet siteleri, hem bilgisayar başında hem de gerektiğinde mobil sohbet siteleri olarak avuçlarımızın içine sığan, her derde deva can simitleri oluyor.  Çünkü insan, insansız yaşayamıyor.

En son ne zaman sevdiğiniz birini öptünüz? En son ne zaman uzun süredir görmediğiniz bir arkadaşınıza doya doya sarıldınız? En son ne zaman bir arkadaşınızla bol kahkaha eşliğinde iki lafın belini kırarken kahvenizi yudumladınız? Peki ya en son ne zaman sevdiğiniz kadına çiçek verdiniz? Madden olmasa da manen bütün bunları yapmayı mümkün kılan yerlerdir mobil chat siteleri. “Gerçeklikten uzak yerler” dediğinizi duyar gibiyim… Şunu unutmamak gerekir ki, hissedilen duyguların gerçekliği sorgulanmaz.  Nereden geldikleri, kim ve ne tarafından oluşturuldukları sorgulanabilir elbette fakat var olup olmadıkları sorgulanmaz. Hissediyorsanız vardır ve gerçekliği tartışmaya kapalıdır. Mutluluk dediğimiz his de böyle bir kavram olduğu için chat sitelerinde içilen çay ile alınan çiçeğin, midenize giden çay ile elinizde tuttuğunuz çiçeğin hissettirdiği arasında bir fark yoktur. O an içerisinde mutlusunuzdur ve esas olan budur. Yarın bu hissiyatın yerini başka bir duyguya bırakabilecek olması şimdinin hissettirdiklerini değersiz kılmaz. Zaten her his geçicidir.

Her hissin geçici olduğu hayatlarımızda, yemek içmek ve uyumak gibi, sosyalleşmek ve mutlu olmak kalıcı ihtiyaçlarımızdan. Bu iki ihtiyacın bir arada olacak şekilde tek bir ortamda karşılanması bizleri sohbet sitelerinin müdavimlerinden yapıyor.

D.T

26 Eylül 2020 - 19:00

admin

423 views

5 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende NazarSohbet.Com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi NazarSohbet.Com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Seviyeli
  • Eglenceli
  • Sohbet Sitesi
Sohbet Odaları - Seviyeli Sohbet - Forum sohbet Adana Su Tesisatçısı