CHAT SİTELERİNDE VEDA SOHBETLERİ

CHAT SİTELERİNDE VEDA SOHBETLERİ

Hani böyle saatlerce oturur, saatlerce konuşur, saatlerce muhabbet edersin ama yine de yetmez bazı insanlarla geçirdiğin zaman. Bir de tam kapıdan çıkarken eşikte sohbet edersin sanki son üç saattir birlikte konuşmuyormuşsunuz gibi…  İşte bu, eşik sohbetleri adını verdiğimiz şey, öyle sadece evin kapısının eşiğinde yapılmıyor. Mobil chat sitelerine de yansımış.

Sohbetli oyun oynanan sitelerde insanlar bir süre sonra kendi oyunlarını da yaratıyor.  Özellikle sohbet etmeyi alışkanlık haline getirdiğiniz arkadaşlarınızın söyleyecekleri ve sergileyecekleri tepkiler üzerine bahse girebilecek bilgi sahibi oluyorsunuz.  Oyunlu sohbet siteleri sadece kelime ve genel kültür hakkında kafa yormayı bırakıp insanların davranışlarını irdelediğiniz, onlar üzerine yeni teoriler geliştirip kendini tarttığınız bir yer halini alınıyor.

Ben bir süredir kullanıcıların sohbetten çıkarken nasıl davranacaklarını gözlemliyorum.  Eşikte sohbet etmeyi seven kullanıcılarımız, zengin kalkışı yapan kullanıcılarımızdan daha fazla.

Bizim chat sitelerimizin eşik sohbetlerinin vazgeçilmez ismi, Selendir.  Allahım o nasıl güzel bir sohbettir, uzadıkça uzar.  “Abikimm beni at nolur, gidemiyorum” cümlelerine kadar uzanır.  Bir süre bakar artık gözünden uyku akıyor dayanamayacak, çıkıp gider. Karizma mesela sohbet sitelerinin teknik kısmına kafa yorduğundan olsa gerek, eşik sohbeti ve zengin kalkışını sentezleyerek çıkar.  Sohbet içerisinde oldukları ile vedalaşır, herkese selam eder ve fazla bekletmeden çıkar gider.  Tam zengin kalkışı yapanlara en güzel örneklerden biri ise LsD’dir.  Tek bir cümle ile veda edip, siz cevabını yazana kadar o zaten çıkmış olur.

Mobil sohbet sitelerine biraz dikkatli bakınca, insanların bir gün evinize misafir olarak gelseler nasıl davranacaklarını da düşünmeye başlıyorsunuz. Fakanızda kurduğunuz oyun, gerçekle bütünleşiyor.  Zaten hep böyle değil mi? Her oyunun içinde bir parça gerçeklik olur.  Oynadığımız her oyun, ettiğimiz her sohbet, edindiğimiz her dost gerçekten yani bizden bir parça taşır.   

Esasen, ne yapıldığından ve nerede yapıldığından çok yaptığımız her şeyi kiminle yaptığımız en önemli olan.  Selen’in öpücükleri, Karizma’nın herkesi teker teker hoş buluşları, LsD’nin beyhude olduğunu bile bile Sosyopat ile ilgili içime kurt düşürme çabaları… Ve daha niceleri…

Hepsi birbirinden kıymetli anı halleri…

Vedalaşırken bile kendilerine has bir gerçeklik halleri…

D.T.

21 Kasım 2020 - 16:25

admin

444 views

4 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende NazarSohbet.Com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi NazarSohbet.Com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Seviyeli
  • Eglenceli
  • Sohbet Sitesi
Sohbet Odaları - Seviyeli Sohbet - Forum sohbet Adana Su Tesisatçısı