Sohbet Et!
BURADA SOHBET ZİL ZURNA!
Sohbet siteleri arasında kullanıcıların keyifli zaman geçirmesi için hizmet veren site 100'den fazla kullanıcıya sahiptir.
mirc indir
Program üzerinden chat odalarına bağlanmak için mirc indir.

CHAT SİTELERİNE ARA VERENLER

CHAT SİTELERİNE ARA VERENLER

Sizin de dikkatinizi çekti mi? Birileri sürekli sohbet sitelerine girmeye ara veriyor. Sanırsın chat siteleri hep beş ile on sene arasında ara verenlerle dolu. Gerçekten ara veriyorlar mı ben çok merak ediyorum. Vermiyorlarsa neden veriyoruz diyorlar? Veriyorlarsa neden geri geliyorlar?

Benim mobil sohbet siteleri serüvenimin başlangıcı çok yalnız kaldığım ve bir yandan saklanmaya devam etmek isterken bir yandan da sosyalleşmek istediğim bir döneme denk geliyor. Daha önce böyle durumlarda ne yapardım pek hatırlayamıyorum. Sanıyorum sadece birkaç arkadaşımla görüşüyor ve geri kalanları boş veriyordum.  Fakat mobil chat siteleri ile tanıştıktan sonra bu hissiyata kapıldığımda kendimi bu sitelerde yeni insanlarla sohbet ederken buluyorum. Öyle bir şey ki bir buçuk sene içerisinde bile bu hissiyata birden fazla kez kapıldım. Chat sitelerinin bağımlısı olmamakla birlikte bu sitelere girip kafa dağıttığım çok oldu. Konuşan insanları izlemek bile sosyalleşiyormuşum hissini veriyor.  Bir de chat yapmayı alışkanlık haline getirmiş, başka bir deyişle bağımlısı olmuş insanlar var. İşte bu noktada aklıma gerçekten bırakıyorlar mı sorusu geliyor. Yavaş yavaş bırakmayı anlayabilirim. İnsan kendine başka hobiler bulmuş olabilir ve ona daha fazla zaman harcıyor olabilir. Bu kadar çok arkadaş edindikten, bu kadar çok insan tanıdıktan sonra bir ortamdan buz gibi soğuyup bir daha asla girmemek için ciddi sebepler gerekiyor. Yani canınızın ciddi anlamda yanması ya da buraya girdiğiniz için kaybedeceklerinizin çok fazla olması ya da sosyal hayatınızın bir anda hiç beklenmedik şekilde hareketlenmesi gerekiyor. Özetle, aman öylesine bıraktım gibi bir gerekçe pek inandırıcı değil.

Diyelim ki böyle bir şey gerçekten var ve insanlar değişik değişik rumuzlarla arada bir de olsa buralara gelip bakmıyorlar.  On sene sonra ne oluyor da geri dönüyorlar? Onları buraya getiren sebeplerde çok büyük hikayeler saklı olmalı.  Fazladan günde bir saat dahi olsa kendilerini bir ekranın arkasında niye tutuyorlar? Bir gün oturuyordum bir bakayım bizim haytalar ne yapıyormuş diye düşünüp girdim inandırıcı değil çünkü bir anda böyle bir şeyi yapmak istemek için oldukça yorgun ve bitkin olmak gerek.

Keşke gerçekten neler olduğunu anlatabilen, anlatacak kadar bize güvenebilen ve güven vereceğimiz insanlara denk gelsek.  İşte o zaman belki gerçekten birbirimize iyi gelir, yaralarımızı sarardık.

D.T.

YORUM YAP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Karizma
    Cevapla

    Tamda anlattığın gibi oluyor cano emeğine sağlık

  • Kahkaha
    Cevapla

    Alışkanlıklardan kolay kolay vazgeçilmiyor.

Ne aramıştınız?

Son Yazılar

Kategoriler

Arkadaşlarını Bul
#Sohbet odalarında güzel dostluklar
Müzik Dinle
#Radyo Kanalımızda müziğin ritmini hisset
Yardımlaşma
#Help kanalından yardım alabilirsin