CHAT SİTELERİNE YANSIYAN YALANLAR

CHAT SİTELERİNE YANSIYAN YALANLAR

Bir çoğumuz yalancılık denilince mangalda kül bırakmayız. Bize söylenmesinden de hoşlanmayız ve biz de hiç söylemeyiz.  Genel tutumumuz bu yöndedir yani.  Halbuki şu hayatta yalan söylememiş bir tek insan tanımıyorum. Yalan söylenmemiş bir tek insan da tanımıyorum ama sorsan herkes dürüstlük timsali.

Mobil sohbet sitelerinde yeni yeni zaman geçirmeye başladıysanız, gerçek hayatınızdaki insanlarda gördüğünüz her davranışın on ile çarpılmış halini buralarda gördüğünüze şaşırmayın.   Mobil chat sitelerinde zaman geçiriyorsunuz diye bir takım davranışlardan muaf olacaksınız sanmayın.  İnsan, sohbet sitelerinde de insan, oturduğunuz evin sitesinde de insan.   Komşunun oğlu aldığı maaş hakkında nasıl yalan söylüyorsa, buralarda da insanlar meslekleri hakkında yalan söylüyorlar.  İş yerinde terfi almanızı engellemek adına meslektaşınız nasıl ayağınızı kaydırmaya çalışıyorsa burda da insanlar popülerlik kazanmak uğruna aynı şeyi yapabiliyorlar.  Tek fark, chat sitelerinde söylenen yalanlar ortaya çıktığında insanlar ışık hızıyla kaybolabiliyor ve yaptıkları yanlışın utancını dahi yaşamak zorunda kalmıyorlar.  Takdir edersiniz ki bunu yapabileceğini bilen her insan, eğer bir dizi değere sahip değilse fütursuzca yalanlar söyleyebiliyor.

Bu yalanların bir çoğunun ego tatmini ve bir kısmının da gerçekten kaçış ile alakalı olduğunu hepimiz biliyoruz.  Yalan söylemenin bir kısım insan için alışkanlık, diğer bir kısım için mecburiyet olduğunu da biliyoruz.  Kimisi yalan söylemeden duramıyorken, kimisinin ise yalan söylediği için gözüne uyku girmiyor.  Sanal ortamda söylenen yalanların da böyle etkileri var mıdır diye zaman zaman düşünüp, kesinlikle olduğuna kara veriyorum. Çünkü bir insanın birden fazla insan olmasına imkan yok. Güzel rol yapıyor olabilir fakat rol yapmak ile gerçek arasında dünya kadar fark var.  Nasıl ki meslektaşınızı samimi olmadığı için gerçek bulmuyorsanız, buralardaki insanları da samimi olmadıkları için gerçek bulmayabilirsiniz. Lakin sizin verdiğiniz tepkiler ve söyledikleriniz gerçek duygu ve düşüncelerinizdir. Bu davranışlar kişiliğinizi yansıtırlar. 

Ezcümle, monitörün arkasında tıkır tıkır yazan kişi doğrusuyla yanlışıyla, dürüstlüğüyle yalancılığıyla etten kemikten bir insan.  Gerçek hayatınızda kullandığınız filtreleri lütfen buralarda da kullanmayı ihmal etmeyin. Böylece yalan gibi kötü alışkanlıklarınız olmamış olur ve her söylenene inanmamış olursunuz. 

D.T.

07 Ekim 2020 - 03:32

admin

390 views

3 Yorum


  • Karizma

    Dürüst Olmak Bu Kadar Zormu ya…. Karşınızdakinin sizin gibi bir insan olduğunu unutmamak gerek.. Sevgi ve Saygılarla … Kalemine Sağlık Cano… :))

  • Emeklerinize Saglik Kolay Gelsin..

  • Ancak bu kadar guzel anlatilabilir di yüreğine kalemine sağlik canim.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende NazarSohbet.Com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi NazarSohbet.Com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Seviyeli
  • Eglenceli
  • Sohbet Sitesi
Sohbet Odaları - Seviyeli Sohbet - Forum sohbet Adana Su Tesisatçısı