NazarSohbet.CoM Bildiri

Türkçe Sohbet Programı Yeni versiyonu ile yayındadır indirmek için Tıklayınız.

Seviyeli ve Güvenli Sohbetin Adresi


smiley Sohbet'e Başla!

CHAT SİTELERİNE YANSIYAN YALANLAR

7 Ekim 2020, Çarşamba Kategori: Chat Chat Siteleri Mobil Chat Mobil Sohbet 1249 3

Bir çoğumuz yalancılık denilince mangalda kül bırakmayız. Bize söylenmesinden de hoşlanmayız ve biz de hiç söylemeyiz.  Genel tutumumuz bu yöndedir yani.  Halbuki şu hayatta yalan söylememiş bir tek insan tanımıyorum. Yalan söylenmemiş bir tek insan da tanımıyorum ama sorsan herkes dürüstlük timsali.

Mobil sohbet sitelerinde yeni yeni zaman geçirmeye başladıysanız, gerçek hayatınızdaki insanlarda gördüğünüz her davranışın on ile çarpılmış halini buralarda gördüğünüze şaşırmayın.   Mobil chat sitelerinde zaman geçiriyorsunuz diye bir takım davranışlardan muaf olacaksınız sanmayın.  İnsan, sohbet sitelerinde de insan, oturduğunuz evin sitesinde de insan.   Komşunun oğlu aldığı maaş hakkında nasıl yalan söylüyorsa, buralarda da insanlar meslekleri hakkında yalan söylüyorlar.  İş yerinde terfi almanızı engellemek adına meslektaşınız nasıl ayağınızı kaydırmaya çalışıyorsa burda da insanlar popülerlik kazanmak uğruna aynı şeyi yapabiliyorlar.  Tek fark, chat sitelerinde söylenen yalanlar ortaya çıktığında insanlar ışık hızıyla kaybolabiliyor ve yaptıkları yanlışın utancını dahi yaşamak zorunda kalmıyorlar.  Takdir edersiniz ki bunu yapabileceğini bilen her insan, eğer bir dizi değere sahip değilse fütursuzca yalanlar söyleyebiliyor.

Bu yalanların bir çoğunun ego tatmini ve bir kısmının da gerçekten kaçış ile alakalı olduğunu hepimiz biliyoruz.  Yalan söylemenin bir kısım insan için alışkanlık, diğer bir kısım için mecburiyet olduğunu da biliyoruz.  Kimisi yalan söylemeden duramıyorken, kimisinin ise yalan söylediği için gözüne uyku girmiyor.  Sanal ortamda söylenen yalanların da böyle etkileri var mıdır diye zaman zaman düşünüp, kesinlikle olduğuna kara veriyorum. Çünkü bir insanın birden fazla insan olmasına imkan yok. Güzel rol yapıyor olabilir fakat rol yapmak ile gerçek arasında dünya kadar fark var.  Nasıl ki meslektaşınızı samimi olmadığı için gerçek bulmuyorsanız, buralardaki insanları da samimi olmadıkları için gerçek bulmayabilirsiniz. Lakin sizin verdiğiniz tepkiler ve söyledikleriniz gerçek duygu ve düşüncelerinizdir. Bu davranışlar kişiliğinizi yansıtırlar. 

Ezcümle, monitörün arkasında tıkır tıkır yazan kişi doğrusuyla yanlışıyla, dürüstlüğüyle yalancılığıyla etten kemikten bir insan.  Gerçek hayatınızda kullandığınız filtreleri lütfen buralarda da kullanmayı ihmal etmeyin. Böylece yalan gibi kötü alışkanlıklarınız olmamış olur ve her söylenene inanmamış olursunuz. 

D.T.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karizma dedi ki:

Dürüst Olmak Bu Kadar Zormu ya…. Karşınızdakinin sizin gibi bir insan olduğunu unutmamak gerek.. Sevgi ve Saygılarla … Kalemine Sağlık Cano… :))

CoLoR dedi ki:

Emeklerinize Saglik Kolay Gelsin..

HayaL dedi ki:

Ancak bu kadar guzel anlatilabilir di yüreğine kalemine sağlik canim.

Mobil Sohbet Chat Yap mobil sohbet odaları