NazarSohbet.CoM Bildiri

Türkçe Sohbet Programı Yeni versiyonu ile yayındadır indirmek için Tıklayınız.

Seviyeli ve Güvenli Sohbetin Adresi


smiley Sohbet'e Başla!

CHAT SİTELERİNİ ÖĞRENMEK

23 Ekim 2020, Cuma Kategori: Chat Siteleri Mobil Chat Mobil Sohbet Sohbet Siteleri 217 4

İş görüşmelerinde kullanılan en yaygın cümlelerden bir tanesinin “çabuk öğrenirim” olduğunu düşünüyorum.  Bu işi daha önce yapmadım ama çabuk öğrenirim.  Kimisi için bu cümle doğrudur fakat kimisi için ya söylediğime inanırsa umuduyla kurulmuş bir cümledir.  Eminim bu cümleyi siz de kullanmışsınızdır. Birilerine kolay öğrenirim çabuk öğrenirim demişsinizdir ve size olan güveni tazelemişsinizdir. Ondan sonra pişerek bir şeylerin üzerinden gelmişsinizdir.

Sadece iş veya bir beceriyi değil, yeni olduğumuz her şeyi öğrenmek çok keyifli.  Yeni bir dil öğrenmek, dans etmeyi öğrenmek, yeni tanıştığınız kişinin hobilerini ve sevdiği yemeği öğrenmek, kod yazmayı öğrenmek, bir kültürü ve o kültürün insanlar üzerindeki etkisini öğrenmek…  Bunlar başta hep biraz tedirgin edici ama zaman geçtikçe çok zevkli şeyler.

Mobil sohbet sitelerinde de durum aynı. Yeni zaman geçirmeye başladıysanız, ilk başta her şey çok karışık gelebilir. Mesela chat sitelerine girersiniz fakat o kadar kalabalıktır ki genel sayfada yapılan konuşmaları takip etmekte zorlanabilirsiniz. Sohbet çok hızlı akıyor gibi gelir. Özellikle dikkat çekici bir rumuzunuz varsa bir çok insan size aynı anda bir şeyler yazıyor olabilir ve siz birine cevap vermeye çalışırken bir bakmışsınız ki insanlar başka biriyle sohbete başlamışlar, konu değişmiş. Biraz kafa karışıklığı yani. Sonra insanların tamamı birbirlerini tanıyor gibidir.  Sanki sınıfa ikinci dönem gelen öğrenci gibi hissetmeniz oldukça muhtemel.  Klavyeniz hızlıysa ya da mobil chat sitelerini kullanıyorsanız telefonda hızlı yazmak konusunda başarılıysanız bu sohbetlere yetişmeniz biraz daha kolay olacaktır fakat hızlı değilse bile endişelenmeye gerek yok. İnsan bir süre sonra kendine özel teknikler geliştiriyor ve sohbetin bir kısmını takip edebilmeye başlıyor. Her şey gibi, içinde zaman geçirip, emek verince sohbet siteleri de daha anlaşılır hale geliyor. Biraz daha zaman geçtikten sonra sohbet sitelerinin jargonunu da öğrenmeye başlıyorsunuz.  Bir süre sonra, yetki sahibi olsanız da olmasanız da, sık kullanılan komutları dahi öğreniyorsunuz.

Belki de en önemlisi, bulunduğunuz sunucudaki insanları, onların nelerden hoşlanıp, nelerden hoşlanmadığını öğreniyor ve onlara doğru şekilde yaklaşmak için çaba sarfediyorsunuz.

D.T.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Karizma dedi ki:

Başta bir şeyler öğrenmek dediğin gibi kolay gelir sözde ama işin içine girdiğinde her işte olduğum gibi kendine has zorluklar vardır. Ama biraz zaman geçirdikten sonra o ortama alışıyor insan..

orhan sakalli dedi ki:

ilklerin tadı baskadır her zaman tarifide guzel anlatılmıs emegine saglık

HayaL dedi ki:

Ilk deneyim yasayacaklar için harika bir anlatim olmuş. Gercekten tüm soylediklerini yaşadik hepimiz. Ama oyle guzel bir aile ortaminiz varki insan hemen alışiyor. Yüregine saglik canim.

seviyeli dedi ki:

harıka bır yazı olmus elınıze saglık

Mobil Sohbet Chat Siteleri sohbet sohbet