Sohbet Et!
BURADA SOHBET ZİL ZURNA!
Sohbet siteleri arasında kullanıcıların keyifli zaman geçirmesi için hizmet veren site 100'den fazla kullanıcıya sahiptir.
mirc indir
Program üzerinden chat odalarına bağlanmak için mirc indir.

Chat Sohbet Siteleri Yalanları

Chat Sohbet Siteleri Yalanları

Chat Sohbet Siteleri Yalanları

Chat Sohbet Siteleri Yalanları, sohbet etmek için sanal platformları kullanan her kullanıcının mutlaka karşılaşacağı tek gerçektir. Kimi zaman insanlar kendilerini aslında hiç tanımadıkları ve güvenmedikleri birinden korumak için, kimi zaman ise bunu alışkanlık haline getirdikleri için yalan söylerler. Hayatımızın her alanında olduğu gibi mobil sohbet odalarında da bazı bilgileri paylaşmak istemememiz veya gerçek duygularımızın bizi zayıf kılacağını düşünmemiz oldukça normaldir. Normal olmayan ise konuşmak ve paylaşmak istemediğimizi söylemek yerine, bin bir türlü yalanlar söyleyerek güne devam etmek.

Kronik Yalancılar

Bazı sohbet sitesi kullanıcıları için söyledikleri yalanlar o kadar sıradanlaşır ki, kendileri bile olmadıkları o insana inanırlar. Örneğin, bir insana ait en önemli şey ismidir ama sohbet platformlarında kendilerini o kadar çok ve o kadar uzun süre başka isimlerle tanıtırlar ki, bir süre sonra bunu istemsizce, hiç düşünmeden yaparlar. Bakın burada bahsettiğim şey kullanılan rumuz değil. Burda bahsettiğim “Peki, isminiz nedir?” Sorusuna verilen cevaptır.

Ben bu duruma gelmiş insanlara kronik yalancılar ismini koydum. Onların chat sitelerinde kurdukları, hayallerden ibaret olan, bir hayatları var. Mesela, aslında annesi tarafından hiç sevilmeyen babaannesinin ismi verilmiş bir kadın, sohbet ederken dişiliğin simgesi olarak görülen isimlerden birini kullanarak bir kimlik yaratmış. Her zaman maddi başarısızlıklar yaşamış bir adam, hanlar hamamlar alabilecek, yüksek lisanslı bir girişimci kimliği ile ortalıkta dolaşıyor. Kız kardeşine ikinci sınıf insan muamelesi yapıp arkasında durmayan abi, kadınlar çiçektir diyerek boy gösteriyor. Özetle, buralarda kurulan hayatlarda insanlar bir nebze olmak istedikleri kişi oluyor ve bolca karşılarındakileri yanıltıyorlar. Buralarda hastalanıyor, buralarda seviyor, buralarda zengin olup, buralarda batıyorlar. Ve bir süre sonra bura bu iki farklı kimlik arasında kaybolup gidiyorlar.

Sohbet Odalarında Yalan Söylemeden Bulunmak Mümkün Mü?

Günlük hayatlarımızda yalan söylediğimiz zaman, yalanımız ortaya çıkar mı endişesi duyuyorken, sanal platformlarda bu endişe yok denilecek kadar az oluyor. Yeni bir kimlik ortaya çıkarmanın limiti insanların hayal güçleri ile sınırlı. Oysa insanın sadece bir tane kalbi ve bir tane beyni var…  Bunu birden fazla yere bölmek kimseye bir fayda sağlamıyor ve zaten dayanıklı da olmuyor. Bu yalan hayatların raf ömrü üç vakte kadar cinsinden.  Sohbet odalarında da, her yerde olduğu gibi yalan söylemeden bulunmak mümkün. Çünkü yalan söylemek kişinin kendi tercihidir fakat yalana maruz kalmak öyle değil. Maalesef, yalan söylemeden chat sitelerinde bulunmak mümkün olsa da yalana maruz kalmadan bulunmak mümkün değil.

D.T.

YORUM YAP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Pretorya
  Cevapla

  Oldukça güzel bi yazı olmuş emeğinize sağlık

 • ZaMaN
  Cevapla

  zaten güncel normal hayatımızdada hep yalanlar var güzel bir konuya değinmissiniz elinize emeğineize sağlık

 • bLackStar
  Cevapla

  Hayatın önemli bir gerçeğini ele almıssınız. Yalana maruz kalmamak mümkün değil ama inanmamak belirli ölçütleri göz önünde bulundurarak mümkün. Tabi ki söz konusu sanal alem olunca bu biraz daha karmaşık hale gelebiliyor.
  Güzel bir konuya değinmişsiniz, elinize emeginize sağlık.

 • Golge
  Cevapla

  Yalan soylenmeyen neresi kaldı ki hem sanal hem reel hayatımızda malesef bir çok yalana maruz kalıyoruz. Emeğinize sağlık

 • admin
  Cevapla

  Güzel bir Paylaşım Olmuş tebrikler

 • Msfr
  Cevapla

  En büyük yalanları kendimize söylüyoruz bazen kaldı ki başkaları yalanları ile kolayca girebiliyor hayatımıza. Emeğinize sağlık güzel bi paylaşım olmuş

Ne aramıştınız?

Son Yazılar

Kategoriler

Arkadaşlarını Bul
#Sohbet odalarında güzel dostluklar
Müzik Dinle
#Radyo Kanalımızda müziğin ritmini hisset
Yardımlaşma
#Help kanalından yardım alabilirsin