Sohbet Et!
BURADA SOHBET ZİL ZURNA!
Sohbet siteleri arasında kullanıcıların keyifli zaman geçirmesi için hizmet veren site 100'den fazla kullanıcıya sahiptir.
mirc indir
Program üzerinden chat odalarına bağlanmak için mirc indir.

Chat Sohbet Sitelerinde Nazar Değmesi

Chat Sohbet Sitelerinde Nazar Değmesi

Chat Sohbet Sitelerinde Nazar Değmesi

Chat Sohbet Sitelerinde Nazar Değmesi, çok sık rastlanan bir konu değildir ama sakınan göze her yerde çöp batabilir ve insana her yerde nazar değebilir. Öncelikle nazar’ın ne olduğuna bir bakalım… Diyanet.gov.tr ya göre “Nazarın mahiyeti ve nasıl olduğu kesin olarak bilinmemekle beraber, bazı kimselerin bakışlarıyla olumsuz etkiler meydana getirebildikleri dinen de kabul edilmektedir.” Türk Dil Kurumu ise nazar kelimesini “Belli kimselerde bulunduğuna inanılan, kıskançlık veya hayranlıkla bakıldığında insanlara, eve, mala mülke hatta cansız nesnelere kötülük verdiğine inanılan uğursuzluk, göz.” olarak tanımlamıştır. Etrafımızda ne kadar çok negatif düşünce olduğunu başka bir yazıda tartışabiliriz lakin bu enerjinin var olduğu konusunda hem fikir olabileceğimizi düşünüyorum.
O halde kem gözler bizleri neden chat sitelerinde bulamasın? Tabi ki bulabilir.

Türk Kültürü ve Nazar Boncuğu

Kem gözlerin insanlar üzerindeki etkisi yüzyıllar öncesine dayanmaktadır. O yüzden bu inanışın ilk nerede ortaya çıktığını tahmin etmek güç. Fakat kem göz denilen şeyin, kıskanmak ve imrenmek duygularından kaynaklı olduğu söyleniyor. Sanırım bu bilgi ışığında, kem gözler insanlık var olduğundan beri vardır diyebiliriz.

Nazarlık, bir çok kültürde bulunuyor. Yunan ve İrlanda masallarında nazarlığa dair anlatılar bulmak mümkün. Buna rağmen, ilk nazar boncuğu kalıntıları Milattan Önce 3300lü yıllardan kalmadır ve Mezopotamyada bir şehir olan Tell Brak’taki kazılarda bulunmuştur. Elbette bu nazarlık bugünki gibi camdan değil, kaymaktaşındandır. Daha yeni olan, bugünki halini anımsatan nazarlıklar ise Milattan Önce 1500lü yıllarda Akdeniz bölgesinde bulunmuştur.

Nazar boncuğu son zamanlarda takı ve dekorasyon aracı olarak sık sık karşımıza çıksa da kültürel öneminden pek bir şey kaybetmemiştir. Bugün hala, yeni doğalara nazarlık takılıyor ve uçakların kenarlarında bu işaret kullanılıyor çünkü nazarlık hala insanoğlunun en eski inançlarını simgeliyor.

Mobil Sohbet Odalarında Nazardan Sakınmak

Etrafımızı saran enerji ve asla peşimizi bırakmayan uğursuzluklar mobil sohbet odalarında da karşımıza çıkabilir. Bu negatif enerji ise sunucu ile bağlantınızı kesince kaybolacak cinsten olmayabilir. Onun için konuşurken bizler de etrafımıza nasıl bir enerji yaydığımıza dikkat etmeli ve varlıklarından haz etmediğimiz kişilerle iletişimi kesmeliyiz. Unutmayalım ki, kendimizi her konuda korumak en temel görevimizdir.

 

YORUM YAP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne aramıştınız?

Son Yazılar

Kategoriler

Arkadaşlarını Bul
#Sohbet odalarında güzel dostluklar
Müzik Dinle
#Radyo Kanalımızda müziğin ritmini hisset
Yardımlaşma
#Help kanalından yardım alabilirsin