Sohbet Et!
BURADA SOHBET ZİL ZURNA!
Sohbet siteleri arasında kullanıcıların keyifli zaman geçirmesi için hizmet veren site 100'den fazla kullanıcıya sahiptir.
mirc indir
Program üzerinden chat odalarına bağlanmak için mirc indir.

Feminist Chat Siteleri

Feminist Chat Siteleri

Feminist Chat Siteleri

Feminist Chat Siteleri, kadın ve erkek bir çok kullanıcının kadın haklarından tutun da fırsat eşitliğine kadar bir çok konuda sohbet ettikleri ortamlardır. Makalemize feminizmin tanımını yaparak başlamak istiyorum.  Türk Dil Kurumu’nun tanımına göre feminizm, toplumda kadının haklarını çoğaltma, erkeğinkiler düzeyine çıkarma, eşitlik sağlama amacını güden düşünce akımı, kadın hareketidir.  Kadir Has Üniversitesi mensuplarının çıkardığı Bilim-Sanat-Kültür dergisinde ise feminizm, cinsiyetçiliğe, cinsiyetçi baskı ve sömürüye karşı politik bir hareket olarak tanımlanmıştır.

Bu yazıyı kadına şiddet ve duyarlı olalım mesajları ile donatmak niyetinde değilim.  Yegane amacım, feminizm ve feminist denilince akla gelenlerin önyargıdan çok daha fazlası olabilmesini sağlamak.  Her iki tanımdan da anlaşılabileceği üzere bu düşünce akımını savunan bireyler, yani feministler, aslında sadece kadınlardan oluşan bir grup insan değillerdir.  Feministler, cinsiyet, yaş, etnik köken, dil, din, ırk farketmeksizin bu dünyanın daha güzel bir yer olması için çaba sarfeden insanlardır.

Feministlerin liderliğinde gerçekleştirilen sivil toplum örgütü hareketleri, bir çok insana destek olmadan ulaşamayacakları fırsatlar sağlamaktadırlar.  Öncelik kadınlara imkanlar sağlamak olsa da, sunulan programlar çocukları, LGBT bireyleri ve hatta hayvanları kapsamaktadır.

Chat Sitelerinde Feminizm

Feminist sohbet siteleri, feminist ve feminizm ile ilgili bir çok yanlış bilgi alışverişine sebep olabileceği gibi bir çoğunu da ortadan kaldırabilirler.  Chat sitelerinde ve hayatın diğer alanlarında, feminist kadınlarla olduğu kadar feminist erkeklerle sohbet etmek ve fikir alışverişi yapmak mümkündür.  Muhatap olduğumuz kişinin dünyayı eşit ve ayrımcılıktan uzak bir yer hale getirmek için ne gibi fikirleri olduğunu öğrenmek fikri sizce de çok ilgi çekici değil mi? Bu sohbetler sonucunda güzel arkadaşlıklar edinmek de kaçınılmazdır. Bu tanışıklığa, bir çeşit dava arkadaşlığı da diyebiliriz.

Sohbet Odalarında Feminizm

Bu dava arkadaşlığından doğacak her türlü ilişki, saygı ve eşitlik üzerine kurulacağı için temelleri oldukça sağlam olacaktır.

Sohbet odalarında feminizme dair konularda konuşmak, toplumun insanları cinsiyetlerinden bağımsız bir şekilde eşit bireyler olarak görmesinde güzel bir ilk adım olabilir.  Bu sohbetlerden filizlenecek farkındalık tohumları, dünyayı hem kadınlar hem de erkekler için daha yaşanabilir bir yer kılacaklar.

D.T.

YORUM YAP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne aramıştınız?

Son Yazılar

Kategoriler

Arkadaşlarını Bul
#Sohbet odalarında güzel dostluklar
Müzik Dinle
#Radyo Kanalımızda müziğin ritmini hisset
Yardımlaşma
#Help kanalından yardım alabilirsin