Feminist Chat Siteleri


Warning: Use of undefined constant simple_breadcrumb - assumed 'simple_breadcrumb' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/nazarsohbet/public_html/wp-content/themes/Nazarsohbettema/single.php on line 16
Feminist Chat Siteleri

Feminist Chat Siteleri

Feminist Chat Siteleri, kadın ve erkek bir çok kullanıcının kadın haklarından tutun da fırsat eşitliğine kadar bir çok konuda sohbet ettikleri ortamlardır. Makalemize feminizmin tanımını yaparak başlamak istiyorum.  Türk Dil Kurumu’nun tanımına göre feminizm, toplumda kadının haklarını çoğaltma, erkeğinkiler düzeyine çıkarma, eşitlik sağlama amacını güden düşünce akımı, kadın hareketidir.  Kadir Has Üniversitesi mensuplarının çıkardığı Bilim-Sanat-Kültür dergisinde ise feminizm, cinsiyetçiliğe, cinsiyetçi baskı ve sömürüye karşı politik bir hareket olarak tanımlanmıştır.

Bu yazıyı kadına şiddet ve duyarlı olalım mesajları ile donatmak niyetinde değilim.  Yegane amacım, feminizm ve feminist denilince akla gelenlerin önyargıdan çok daha fazlası olabilmesini sağlamak.  Her iki tanımdan da anlaşılabileceği üzere bu düşünce akımını savunan bireyler, yani feministler, aslında sadece kadınlardan oluşan bir grup insan değillerdir.  Feministler, cinsiyet, yaş, etnik köken, dil, din, ırk farketmeksizin bu dünyanın daha güzel bir yer olması için çaba sarfeden insanlardır.

Feministlerin liderliğinde gerçekleştirilen sivil toplum örgütü hareketleri, bir çok insana destek olmadan ulaşamayacakları fırsatlar sağlamaktadırlar.  Öncelik kadınlara imkanlar sağlamak olsa da, sunulan programlar çocukları, LGBT bireyleri ve hatta hayvanları kapsamaktadır.

Chat Sitelerinde Feminizm

Feminist sohbet siteleri, feminist ve feminizm ile ilgili bir çok yanlış bilgi alışverişine sebep olabileceği gibi bir çoğunu da ortadan kaldırabilirler.  Chat sitelerinde ve hayatın diğer alanlarında, feminist kadınlarla olduğu kadar feminist erkeklerle sohbet etmek ve fikir alışverişi yapmak mümkündür.  Muhatap olduğumuz kişinin dünyayı eşit ve ayrımcılıktan uzak bir yer hale getirmek için ne gibi fikirleri olduğunu öğrenmek fikri sizce de çok ilgi çekici değil mi? Bu sohbetler sonucunda güzel arkadaşlıklar edinmek de kaçınılmazdır. Bu tanışıklığa, bir çeşit dava arkadaşlığı da diyebiliriz.

Sohbet Odalarında Feminizm

Bu dava arkadaşlığından doğacak her türlü ilişki, saygı ve eşitlik üzerine kurulacağı için temelleri oldukça sağlam olacaktır.

Sohbet odalarında feminizme dair konularda konuşmak, toplumun insanları cinsiyetlerinden bağımsız bir şekilde eşit bireyler olarak görmesinde güzel bir ilk adım olabilir.  Bu sohbetlerden filizlenecek farkındalık tohumları, dünyayı hem kadınlar hem de erkekler için daha yaşanabilir bir yer kılacaklar.

D.T.

20 Şubat 2021 - 05:59

admin

534 views

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende NazarSohbet.Com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi NazarSohbet.Com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Seviyeli
  • Eglenceli
  • Sohbet Sitesi
Sohbet Odaları - Seviyeli Sohbet - Forum sohbet Adana Su Tesisatçısı