Sohbet Et!
BURADA SOHBET ZİL ZURNA!
Sohbet siteleri arasında kullanıcıların keyifli zaman geçirmesi için hizmet veren site 100'den fazla kullanıcıya sahiptir.
mirc indir
Program üzerinden chat odalarına bağlanmak için mirc indir.

Genç Sohbet Odalarıyla İlgili Hatırlamanız Gereken Dört Şey

Genç Sohbet Odalarıyla İlgili Hatırlamanız Gereken Dört Şey

Genç Sohbet Odalarıyla İlgili Hatırlamanız Gereken Dört Şey

Çevrimiçi sohbetlere dahil olan gençler, hayatlarını en alışılmadık şekillerde öğrendikleri ve keşfettikleri yaş olduğundan, bu günlerde alışılmadık bir şey değil. Gençler için çevrimiçi sohbet, özellikle kötü niyetli insanlar tarafından cezbedildiğinde harika bir şey olarak adlandırılamasa da, yabancılarla konuşurken işlerin güvenli olduğundan emin olmak gerekir.

Gençlerin arzularını yerine getirmelerine yardımcı olan pek çok ücretsiz chat siteleri varken, işte izlemeniz gereken birkaç genç sohbet görgü kuralları.

Kişisel bilgileri şımartmaktan kaçının

Hatalarından ders aldığını söylerler ama feci bir hata yaptığında işler düzeltilemez. Konu yabancılara kişisel bilgi vermek olduğunda, hem sizin hem de çevreniz için işler zorlaşabilir. Karşınızdaki kişiye nerede olduğunuzu, iş yerinizin/üniversitenizin adını söylemenin cazibesine kapılabilirsiniz ve bu özellikle sizi takip eden kötü niyetli kişiler olduğunda başınızı büyük belaya sokabilir. E-posta adresiniz veya muhtemelen telefon numaranız gibi diğer kişisel bilgiler, sohbet odasında olmasanız bile onlarla daha iyi sohbet edebileceğinizi düşünerek, kötü niyetli kişiler bilgi çalmak isteyebilir.

Genel konuşmalarla sınırlayın

Özellikle gençler deneysel olduğunda, muhtemelen yeni şeyler keşfetmek isteyen yalnız ve konuşacak birine ihtiyaç duymadıkça, konuşmalar yalnızca genel olanlarla sınırlı olmalıdır. Görmediğiniz ve sadece sanal olarak tanıştığınız birine güvenirken başka bir şey hakkında konuşmak, zamanla işler kötüye gidebilir. Sizi takip eden veya yararlanmak isteyen insanlarla, başka bir seviyeye geçtiğinizde işleri halledemeyebilirsiniz.

Lisanslı genç sohbet odalarına dikkat edin

Gençlerin yeni insanlarla tanışmasına ve sosyalleşmesine yardımcı olduğu bilinen birden fazla genç sohbet odası olsa da, lisanslı bir yer seçmeniz gerekir. Lisanslı sohbet odalarının, katılımcıların aktivitelerini takip ettiği ve işler kontrolden çıktığında ve ne zaman ortaya çıktığında harekete geçtiği bilinmektedir. Uyulması gereken kuralları ve düzenlemeleri ortaya koydukları bilinmektedir ve bunu yaptığınızda, güvenli sohbetin tadını çıkarır ve sizinkine benzer beğeni ve ilgi alanlarına sahip insanlarla konuşursunuz. Kimlik bilgilerini iyi kontrol edin ve yaşınıza karşı dürüst olun. Bu, kaynaşmak için samimi olanlarla tanışmanıza izin verecek doğru insanlarla karşılaşmanıza yardımcı olur.

Bağlılıktan kaçının

Sıradan sohbet etmek ve bir ilişki içinde olmak arasında net bir çizgi var. Arkadaşça sohbet etmek için gittiğiniz mobil sohbet odaları, birisiyle tanışıp aşık olmanıza izin vermez. Diğer taraftan gelen anonimlik ile kiminle konuştuğunu bilmiyorsun. Karşı taraftan gelse bile şefkat ve ilgiye düşkün olmak veya ondan korkmak, daha önce hiç görmediğiniz ve muhtemelen asla görmeyeceğiniz birinin peşindeyken kariyerinizi mahvettiğiniz bir soruna yol açabilir.

YORUM YAP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Selen
  Cevapla

  Emeginize Saglik…

 • Lapis
  Cevapla

  emeğine yüreğine sağlık sevgili admin başarıların devamını diliyorum

 • ZaMaN
  Cevapla

  emeginize sağlık güzel bir paylasım olmuş

 • sakalli&OrhaN
  Cevapla

  emege saygı

 • Pretorya
  Cevapla

  Oldukça güzel bi yazı olmuş emeğinize sağlık

 • Golge
  Cevapla

  Kaleminize sağlık admin

 • Emre
  Cevapla

  Ellerine sağlık admin

 • Karizma
  Cevapla

  Bilgilendirme çok iyi emeğinize sağlık…

 • bLackStar
  Cevapla

  Emeğinize sağlık..

Ne aramıştınız?

Son Yazılar

Kategoriler

Arkadaşlarını Bul
#Sohbet odalarında güzel dostluklar
Müzik Dinle
#Radyo Kanalımızda müziğin ritmini hisset
Yardımlaşma
#Help kanalından yardım alabilirsin