KAFA DAĞITMA TEKNİKLERİ


Warning: Use of undefined constant simple_breadcrumb - assumed 'simple_breadcrumb' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/nazarsohbet/public_html/wp-content/themes/Nazarsohbettema/single.php on line 16
KAFA DAĞITMA TEKNİKLERİ

Psikolojimizi sağlam tutabilmemiz için bir sürü bilirkişi önerisi var.  Her gün birileri şunu yapın, bunu yiyin, böyle düşünün diye onlarca tavsiye ile geliyor.  Bunların hepsini yapabilmek zaten mümkün değil de, hiç olmazsa bir kısmını yapabiliyor muyuz?

Özellikle salgın hastalık sürecinde su yüzüne çıkan bir takım ruhsal sorunlarımız ve bunlarla baş etmekte ne kadar başarılı olup olmadığımızı gördüğümüz gibi bir gerçek var.  Ve baş edebilmek için uyguladığımız bir sürü yöntem var. Meditasyon, dua, yeni hobiler, eski hobileri hatırlamalar, sanal buluşmalar, sanalda başlayan yeni tanışıklıklar gibi bir sürü yeni yollar buluyoruz sorunlarımızla baş edebilmek adına.

Şu dönemde sanırım en çok kara geçen iş yerleri kırtasiyeler, tuhafiyeler, internet sağlayıcıları ve uygulama geliştiriciler.  Bir çok kadın, evde ekmek yapma furyasından sıkılınca örgüye verdi kendini.  Bilmeyenler öğrendi. Ben daha dün gece iğne oyası öğrenmeyi denedim mesela.  Ben denedim siz denemeyin.  Öyle göründüğü kadar kolay değil, çok emek istiyor. Yaklaşık yirmi sene önce belli bir popülerliği olan chat sitelerini de yeniden keşfedenler oldu.  Sohbet siteleri deyince çocukluğu aklına gelen orta yaşlı bir güruh var. Mobil chat siteleri aracılığıyla IRC ortamlarına ilk defa gelen yaşça genç bir güruh da var.  Mobil sohbet siteleri onları da sarmış olmalı ki, kalıcı olan bir kaçına denk geldim.  Evlere kapanıp, dışarı çıktığımızda ise birbirimize yaklaşmaktan çekinirken, insan ilişkilerinin sıcaklığını özlüyoruz.  Yeni arkadaş edinmenin en kestirme ve kolay yolu ise sanal ortamlar.  Bu ihtiyacı bununla karşılıyor, başka hayatları böyle tanıyoruz.  Ne de olsa verilen bir zaman diliminde bir insan kaç tane atkı örer ve bununla mutlu olur? Gönül değişiklik istiyor.

Meditasyon ise biraz ustalık ve çokça sabır isteyen bir yöntem.  Bir çoğumuz için fazlaca zor.  Dua ve ibadet ise kendimizi daha çok inzivaya çekilmiş hissettirdiği için kaçmaya çalıştığımız düşüncelerden ve kendimizden uzaklaşmamıza imkan sağlamaktansa kendimize dönüp köklü bir iyileşme sürecine sokuyor. Bu iyileşme süreci ise zahmetli ve sancılı. Yüzleşmek istemediğimiz bir çok gerçek ile dolu. O yüzden bilgi birikimi gerektirmeyen yöntemler daha çok tercih ediliyor.

Peki ya sizlerin kafa dağıtmak için kullandığı yöntemler neler?

D.T.

20 Ekim 2020 - 18:02

admin

428 views

2 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende NazarSohbet.Com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi NazarSohbet.Com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Seviyeli
  • Eglenceli
  • Sohbet Sitesi
Sohbet Odaları - Seviyeli Sohbet - Forum sohbet Adana Su Tesisatçısı