NazarSohbet.CoM Bildiri

Türkçe Sohbet Programı Yeni versiyonu ile yayındadır indirmek için Tıklayınız.

Seviyeli ve Güvenli Sohbetin Adresi


smiley Sohbet'e Başla!

Karabük Chat Sohbet Siteleri

Karabük Chat Sohbet Siteleri

Karabük chat siteleri internette sıkça aranan mobil sohbet siteleri arasındadır.  İsmi kelime anlamı olarak, kara çalılık anlamına gelir ve bu ismi bulunduğu bölgeden alır.  Kara çalı, çok samimi  ve şirin bir yer izlenimi vermiyor.  Bu izlenim sizi yanıltmasın çünkü Karabüklü sohbet siteleri müdavimleri oldukça sıcak kanlılar. Bunun dışında bir güzel özellik ise ağaçların bolluğu. Karabük’ün kilometrekare başına en çok ağaç düşen illerinden biri olduğunu biliyor muydunuz? Eminiz ki bu nadide şehrimiz hakkında daha bilmediğiniz bir çok şey var. O halde Karabük’ü birlikte daha yakından tanıyalım.

Karabük Hakkında

Türkiye’nin yetmiş sekizinci ilidir. Merkez ilçeyle beraber altı ilçe, iki belde ve 270 köy vardır. Şehir, Karadeniz Bölgesi’nde yer alır ama dağlar Karadeniz’e paralel uzanır. Bu da Karadeniz üzerinden gelen nemli ve yağışlı havanın etkilerinden verimli bir şekilde yararlanabilmelerine engel olmaktadır.

Karadeniz ikliminden tam olarak yararlanamamasına rağmen, bu şehirde de tarım alanlarına fayda sağlamaktadır. Mobil sohbet siteleri kullanıcıları tarımdan çok fazla kazanç sağlayamadıklarını dile getirmektedirler.  Başka gelir kaynakları aramak zorunda kalan Karabüklüler turizm sektörüne ve demir çelik endüstrilerine yönelmektedirler. 

Kamil Güleç Kütüphanesi ise şehrin dikkat çeken bir diğer yapısıdır.  Mimarisi ile Kansas eyaletindeki bir kütüphaneyi andıran bu yapıya bir de siz göz atın.

Safranbolu Evleri

Şehrin turizmine katkı sağlayan Safranbolu evleri de Karabüktedir. Safranbolu ilçesi ve evleri UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunmaktadırlar. UNESCO tarafından böyle ayrıcalıklı bir listeye girmelerini sağlayan bir kaç sebep aşağıda belirtilmiştir.  Safranbolu evleri onsekiz, ondokuz ve yirminci yüzyılın başlarında yapılmış ikibin kadar Türk evleridir.  Bu evlerin yapısı şöyle tarif edilmiş:

“Tüm evler kendilerine göre daha merkezi konumdaki kamu binalarına, dini yapılara ve anıt eserlere dönüktür. Hangi evden bakılırsa bakılsın manzara kapanmaz. Evlerin yakın plan cepheleri kör, uzak plan cepheleri açık ve birbirlerini izleyecek konumdadır. Şehrin ortasında bulunan meydana yönelik yollar ve sokaklar tamamen taş kaplıdır. Anıt eserlerin avluları ve meydanlar da taş kaplıdır. Mevcut taş kaplama tarzı rutubeti en aza indiren, sel sularına karşı dayanıklı ve ağaç köklerinin yeterli su almasına uygun yapıdadır.” ~Kültür Bakanlığı

 

Karabük Demir Çelik

3 Nisan 1937’de Atatürk’ün talimatıyla, İsmet İnönü, Karabük’ün en önemli geçim kaynağı olan Karabük Demir Çelik Fabrikası’nın temellerini attı. Bu fabrikanın açılışı ülkemizdeki sanayi devriminin de başlangıcı olmuştur. Demir çelik endüstrisi günümüzde hala şehrin en büyük maddi kazanç kaynağıdır. Mobil chat sitelerinde de bu alanda çalışan bir çok kişiye rastlamak mümkündür.

Karabük Sohbet Siteleri

Karabük Sohbet Siteleri hakkındaki bu makalemizi okuduktan sonra siz de bu şehri gidip görmek, daha yakından tanımak istiyorsunuz değil mi? Giderken yanınıza neler almanız gerektiğini biz söyleyemeyiz. Fakat nelere uğramanız gerektiği hakkında biraz bilgi sahibi olduğunuz umut ediyoruz. Kim bilir belki de chat sitelerinin sohbet odalarında tanışacağınız bir arkadaşınızı ziyarete gider, küçük bir tatil imkanına kavuşmuş olursunuz. 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Psikolata dedi ki:

Cok güzel yazı olmuş emeğinize sağlık . . .

Selen dedi ki:

Emeginize Yuregnze Sglk… Nazarsohbet.com

Psikolata dedi ki:

Çok güzel yazı olmuş ,, emeğinize sağlık . . .

Happy dedi ki:

Emegine saglik abim karabuklu arkadaslarida bekleriz kanalda azinliktalar 😊😊😊

Karizma dedi ki:

Emeklerinize Sağlık Güzel Yurdumun Harika Şehirlerinden Birtanesi ….

Mobil Sohbet Chat Siteleri