NazarSohbet.CoM Bildiri

Türkçe Sohbet Programı Yeni versiyonu ile yayındadır indirmek için Tıklayınız.

Seviyeli ve Güvenli Sohbetin Adresi


smiley Sohbet'e Başla!

Mobil Chat Sitelerinin Tuhaf Dünyası

Mobil Chat Sitelerinin Tuhaf Dünyası

Facebook messenger, Whatsapp ve Viber gibi sosyal medya siteleri dışında, yabancıların birbirleriyle sohbet edebileceği başka iletişim yerleri de var. Bu mekanlar mobil chat siteleri olarak bilinir ve sıklıkla kullanılan sohbet odaları 18-25 yaş grubundaki gençlerin neredeyse kendi yaşlarındaki yabancılarla konuşup sohbet ettiği genç sohbet odalarıdır. Bu genç sohbet odalarına kolayca erişilebilir ve Google’da basit bir arama ile bulunabilir. Birçok insan bu mobil sohbet odalarını farklı kültürlere ait insanlarla etkileşim kurmak ve sohbet etmek için harika bir yer olarak görüyor. Bu odaları kullanmak basittir, kişinin sadece rumuz alması ve “yabancılar” ile iletişim kurmaya başlaması yeterlidir.

Yabancılarla sohbet etmek pek çok genç için heyecan verici geliyor, çoğu farklı insanlar ve kültürleri hakkında bilgilendirici bir yol buluyor ama bu ciddi bir endişe kaynağı. Bir yabancıyla konuşmak hafife alınmamalı çünkü bunun korkunç sonuçları olabilir. Bu sohbet odaları oldukça karanlık olabilir ve gençlerin ruh sağlığı üzerinde ciddi bir etkisi olabilir. Ücretsiz genç sohbeti kulağa ilginç gelen bir şey ama cinsel ve fiziksel saldırı vakalarının arttığı bir dönemde pek güvenli bir şey değil.

Genç sohbet odalarının tehlikeleri

Yabancı dostum

Sohbetin diğer tarafında kim var biliyor musun? Bu kişi tam bir yabancı mı? Bir sohbet odasında bir yabancıyla konuşmak yaygındır, çünkü gençlerin çoğu, özellikle kendi çevresi pek ilgi göstermediğinde, buralarda kendilerini dinleyen birinin olduğunu hisseder. Ancak bu yabancılar zararlı olabilir ve gençlerin zihnini yanlış bir şekilde etkileyebilir. Bu sempatik yabancılar uyuşturucu satıcıları, suçlular veya çevrimiçi takipçiler olabilir, gençlerin zihnini derinden etkileyebilir.

Kötü amaçlı yazılım saldırısı

Bir sohbet odasındaki her yabancı kötü ya da suçlu olamaz, sizi gerçekten dinleyen ve konuşurken eğlenceli olabilecek bazı iyi insanlar da vardır. Ancak bu iyi yabancılar, bilgisayarınıza saldırabilecek ve bilgisayarınıza ve üzerinde kayıtlı bilgilere tamamen zarar verebilecek bazı kötü amaçlı yazılımları hediye olarak gönderebilir.

Çekingenlik

Genç sohbeti oldukça bağımlılık yapabilir, çünkü gençlik oldukça hassas ve kolayca etkilenebileceğiniz, çekilip bağımlı hale gelebileceğiniz bir dönemdir. Bu sohbet odaları çalışmaları bozabilir ve insanı uzaklaştırabilir. Bu, gerçek dünyadan kopmaya yol açabilir.

Genç sohbet odaları, iletişim kurmak ve yeni arkadaşlar edinmek için harika bir ortamdır ancak bu sohbet odalarının kendi olumsuz etkileri vardır. Bu nedenle gençlik çağında olanlar bulunduğu sohbet odaları konusunda oldukça dikkatli olmalı ve güvenli sohbetin olduğu ortamları tercih etmelidirler. Gençleri farklı genç sohbet odalarından uzak tutmak için onlarla etkileşim gereklidir; ayrıca bizler, bu sohbet odalarında yabancılarla etkileşimin tehlikeleri hakkında gençleri eğitmeye çalışmalıyız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Karizma dedi ki:

Güvenli Kaliteli ve Aile Ortamı Olan Bir Sunucu Emeklere Sağlık ….

Mobil Sohbet Chat Siteleri sohbet sohbet