Sohbet Et!
BURADA SOHBET ZİL ZURNA!
Sohbet siteleri arasında kullanıcıların keyifli zaman geçirmesi için hizmet veren site 100'den fazla kullanıcıya sahiptir.
mirc indir
Program üzerinden chat odalarına bağlanmak için mirc indir.

Özel Sohbet

Özel Sohbet

Nedenini Anlayın

Özel sohbet odalarında çok fazla zaman geçirdiğinizi gördüğünüzde, oraya neden gittiğinizi anlamaya çalışmalısınız. Yalnız mısın? Canı sıkkın? Kendin hakkında daha iyi hissetmeni sağlıyor mu? Alkol veya uyuşturucu kullanırken internete giriyor musunuz? Bağımlı olan pek çok insanda meydana gelecek olaylar olan ve onları davranışa geri döndürme isteği uyandıran “tetikleyiciler” vardır.

Tetikleyiciler çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Bir kere, zihin bir alışkanlığı sever. Bilinçaltınızın hızlı ve kolay bir şekilde karar vermesine izin veren bir tür stenografidir. Bir örnek, sabah uyanmak ve dişlerinizi fırçalamak. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra yaptığınız ilk şey bir sohbet odalarına giriş yapmaksa, bu o zincirin üçüncü halkası olabilir. Tetikleyicileri belirlemek, beynin bilgiyi nasıl organize ettiği nedeniyle zor olabilir. Günlük tutmanın bu kadar yararlı olmasının nedenlerinden biri de budur.

Flört Chat Siteleri

Çevrimiçi Sohbet etkinliklerine bağımlılığın bir başka nedeni, uyuşturucuya ve hatta belirli yiyeceklere olan bağımlılıkla aynıdır: kimyasallar. Zihniniz genellikle, belirli görevleri yerine getirdiğinizde salınan “nörotransmitterler” adı verilen kimyasallara takılır. Bunlardan bazıları, vücudun faydalı faaliyetleri belirlemesine yardımcı olan ödül sisteminin bir parçasıdır.

Vücudunuz bu nörotransmitterlere bir aktivite bağladığında, vücudunuz bu ödül duygularının başka kaynaklardan gelebileceğini esasen unutabilir.  Bu kimyasallar doğal olsa da, Chat Sitelerinden dolayı vücudunuz onlara bağımlı hale gelebilir ve sizi sürekli olarak çok fazla iyi şey aramaya itebilir. Bağımlılığın bu kadar zararlı olmasının ana nedenlerinden biri, bağımlı olduğunuz her şeyi kullanmadan mutlu hissetmenizi yavaş yavaş zorlaştırmasıdır.

Özel Sohbet Odalarının Etkileri

Özel Sohbet Odalarına bağlayan Tetikleyicilerinizin ne olduğunu keşfettikten sonra, vücudunuzun bu tetikleyicilerle ilişkilendirdiği duygulara yönelik isteklerini tatmin etmenin başka yollarını bulabilirsiniz. En kötü senaryoda, bu sadece bağımlılığınızı başka bir aktiviteye aktaracaktır. En iyi senaryoda, vücudunuza iyi hissetmek için bağımlılık yapan alışkanlığınıza ihtiyacı olmadığını hatırlatacaksınız.

Flört Chat Siteleri

Tüm bağımlılıklar alışkanlıkların sonucu değildir – bazen başa çıkma mekanizmalarından gelişirler. Bu, çevrimiçi sohbet odaları için esas olarak, dijital ortamda insanlarla sorunlarınız hakkında konuşmaya yönelik son zamanlardaki büyülenmenin adı olan “yabancılarla sohbet” olgusundan kaynaklanmaktadır. Üzülürseniz, bir arkadaşınızı veya bir aile üyesini arayın ve onlarla konuşun. Bu size duygularınızı sohbet odası dışında işlemenin başka bir yolunu verecektir.

YORUM YAP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • GoLqe
    Cevapla

    Yine sen ve yine güzel bir yazı ellerine sağlık:)

Ne aramıştınız?

Son Yazılar

Kategoriler

Arkadaşlarını Bul
#Sohbet odalarında güzel dostluklar
Müzik Dinle
#Radyo Kanalımızda müziğin ritmini hisset
Yardımlaşma
#Help kanalından yardım alabilirsin