NazarSohbet.CoM Bildiri

Türkçe Sohbet Programı Yeni versiyonu ile yayındadır indirmek için Tıklayınız.

Seviyeli ve Güvenli Sohbetin Adresi


smiley Sohbet'e Başla!

Şırnak Chat Sohbet Siteleri

Şırnak Chat Sohbet Siteleri Arayışları

Şırnak Chat Sohbet Siteleri; Ülkemiz sınırları içinde doğu bölgesi insanlarının, sanal chat ortamlarında sıklıkla aradığı şehir chat siteleri meziyetidir. Doğunun en ücra köşelerinden birisi olan Şırnak İlimiz insanlarının, göç alan vatandaşları, uzaklarda olmasının ve kendi topraklarım diye nitelendirdiği memleket insanları ile diyalog kurabilmenin yollarını aramaktadır. Bu yolların başında gelen Sanal Ortamın Chat Siteleri seçeneğidir. Bu seçenek sayesinde, kendi insanları ile doyasıya sohbetin tadını çıkarmanın yolunu bulan Şırnaklı insanlar, sıklıkla internet arayışlarında arama motorlarına Şırnak Chat Odaları ya da Şırnak Sohbet Odaları yazmaktadırlar. Şırnak İlimizi öncelikle tanıyalım…

Şırnak Hakkında

Şırnak, Güneydoğu Anadolu bölgesinde Suriye ve Irak sınırındadır Cudi Dağı antik kent ve Mağarası görülmeye değer yerlerdendir.

Coğrafi Konum:
Şırnak ili topraklarının batı kesimi, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin Dicle bölümünde yer alır. Öteki yarısı da Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde kalan ilin toplam alanı 7. 152 Km² dir. İl Batıda Mardin, Kuzeyde Siirt, Kuzeydoğuda Hakkâri illeri, Güneyde de Irak ve Suriye ile çevrelidir.

İklim:
Şırnak ilinde iklim yörelere göre farklılık göstermektedir. İlin yüksek kesimlerinde, Doğu Anadolu’nun sert kara iklimi, diğer kesimlerde ise karasal iklim hâkimdir.

Ulaşım:
Türkiye’nin her yerinde karayolu ile ulaşım mümkündür.

Şırnak’ta Dünden Bu Güne

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en doğu ucunda yer alan Şırnak, 18 Mayıs 1990 tarihinde, Siirt’in Şırnak ve Güçlükonak; Mardin’in İdil, Cizre ve Silopi; Hakkari’nin Uludere ve Beytüşşebap yerleşimlerini alarak İl olmuştur. 19800 yıllık bir geçmişi olan Tufan olayı Şırnak ili sınırlarında bulunan Cudi Dağında noktalandığından bütün dünya insanlarının ikinci beşiği Şırnak ve Cizre olmaktadır. Hz. Nuh Peygamberin türbesinin Cizre’de oluşu, Cizre Surlarının gemi şeklinde olması, Ayrıca yüce kitabımız Kur’an-ı kerimin Hud süresinin 44. ayeti açıkça Tufan-Nuh gemisinin Cudi Dağında durduğunu yazmaktadır. Hz. Nuh (AS) tarafından Tufan öncesi kurulduğu söylenen Cizre. ikinci kez Nuh ve oğulları tarafından inşa edilirken Şırnak yazlık ve yayla olarak inşa edilmiştir. Şırnak kelimesi bazı tarihlere göre “ŞEHRİ NUH”tan türetildiği söylenmektedir.

Şehir Chat Sitelerinde Şırnak

Ülkemizin her iline ait bir Şehir Chat Siteleri bulunmaktadır. Bütün Sohbet Sitelerinin önceliği haline gelen Şehir Chat Siteleri, kendi yetişmiş olduğumuz toprakların insanlarına ulaşma imkanı sağlamaktadır. Farklılıklarımızın bir kenara bırakılarak özgürce chat sohbet edebildiğimiz sanal sohbet ortamları, bizlere memleketlilerimizle hasret giderme imkanını da sağlamaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KahKaha dedi ki:

Emeğine sağlık.

Pretorya dedi ki:

son derece güzel bi yazı olmuş.. ellerine sağlık esnafım 🙂

Mobil Sohbet mobil sohbet odaları