NazarSohbet.CoM Bildiri

Türkçe Sohbet Programı Yeni versiyonu ile yayındadır indirmek için Tıklayınız.

Seviyeli ve Güvenli Sohbetin Adresi


smiley Sohbet'e Başla!

Sohbet Sitelerinde Kadın Olma Kaideleri

22 Aralık 2020, Salı Kategori: Chat Siteleri Mobil Chat Mobil Sohbet Sohbet Siteleri 1817 2

Hani her yerde kadın olmanın bazı kaideleri vardır ya, küçüklükten beri öğretilen ve dışına bir türlü çıkamadığımız… Chat sitelerinde böyle kaideler var mı diye merak ediyor olabilirsiniz. Sohbet sitelerinde bari tabular yıkılsın, beklentiler kadın ve erkek fark etmeksizin aynı olsun diye gönlümüzden diliyor olabilirsiniz.  Haklısınız, önce insan olmak geliyor.

Aslında hayatın hemen her alanında kaideler, ilk önce insan ondan sonra cinsiyet rollerinden geçmeli ama hayatlarımız hep insan rolünden ziyade cinsiyet rolünün etrafında geçiyor.  Buna sizce de hiç gerek yok değil mi? İnsan, kadın ya da erkek nasıl olunur, hormonları, iç güdüleri ve çoklukla gözlemleri sayesinde bir fikir sahibi oluyor zaten.  Aralara ufak tefek öğretiler serpilse, hissedilen şey baskı ve dayatma olmaktan da çıkacaktır.  Yürümeyi yeni öğrenirken, kız çocuğuna bacaklarını kapatarak oturması da öğretiliyor ama erkek çocuğuna “yiğidin malı meydandadır” cümlesi sarfediliyor.  Ya bacaklarımızı ve mallarımızı bu kadar korumak veya bu kadar ortalara saçmak konusunda eğitilmemiş olsaydı, nasıl bir dünyada yaşıyor olurduk?

Ben cinsiyetsiz bir dünyanın nasıl olacağını zaman zaman merak ediyorum.  Çoğalmamızın şu koşullardaki haliyle mümkün olmayacağını biliyorum tabi ki ama bunu bir kenara koyarsak, sizce nasıl olurdu? Oyunlu sohbet sitelerine bu soruyu eklemeliyiz belki de: Cinsiyetin olmadığı bir dünya nasıl olurdu? Tabi ki bu sorunun cevabı bir kompozisyona daha uygun olacağı için, bu soruyu mobil chat sitelerindeki sorulara dahil etmemiz mümkün değil ama alacağımız cevaplar çok ilginç olabilirdi.

Mobil sohbet sitelerindeki standart bir kadın kullanıcının, dünyayı nasıl hayal edebileceğine dair fikirlerini özgürce beyan ettiği bir platform olabilirdi.  Kadın olmanın kaidelerinden olan, kendini ithamlardan ve tacizden korumak zorunluluğu, buralarda ortadan kalkabilir ve belki ilk defa önünü ardını düşünmeden konuşan sesler yükselebilirdi.  Gözlere siyah bantlar çekilmeden, kafalara kese kağıtları geçirilmeden, sesler programlar aracılığı ile değiştirilmeden istedikleri gibi konuşabilirlerdi.

Keşke böyle bir platforma da hayale de ihtiyaç olmasa. Keşke bu işi de bir çok ahlaki değerde yaptığımız gibi çekirdek ailemizde çözebilsek.  Çözeriz belki…

D.T.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KalemZade dedi ki:

Harıka bir yazı olmus. Ellerin dert görmesin hayatım. http://www.nazarsohbet.com kadınların özgürlük konusundaki, sanal meşalesi 🙂

Karizma dedi ki:

Çok Güzel Bir Yazı Olmuş Önemli Bir Konuya Değinmişsin ..Emeğine Sağlık Cano .. ” Belki ” ….

Mobil Sohbet mobil sohbet odaları