Sohbet Et!
BURADA SOHBET ZİL ZURNA!
Sohbet siteleri arasında kullanıcıların keyifli zaman geçirmesi için hizmet veren site 100'den fazla kullanıcıya sahiptir.
mirc indir
Program üzerinden chat odalarına bağlanmak için mirc indir.

Sohbet Sitelerinde Tercih Modernizasyonu

Sohbet Sitelerinde Tercih Modernizasyonu

SOHBET ODALARINI TERCİH EDENLER

Günümüz dünyası hakkında bir motta ortaya koyacak olsak sanırım bunun etkileşim, iletişim, sosyallikten kopuk bir söz olmayacağı aşikar. İnternet, sosyal medya, sohbet siteleri, forumlar vb. pek çok olgular; hayatımızın her alanında olmazsa olmaz olgular halini almaktadır. Bu olguların çeşitliliği ve fazlalığı bize insani etkileşimlerin hayatımızın oldukça önemli bir parçası olduğunu söylemekte ve göstermektedir. İnsan etkileşimlerinin toplumsal hareketliliklerin zemininde temel olduğu gerçeğini göz önünde bulundurduğumuz andan itibaren bireylerin birbirleriyle ilişkileri; toplumun kimliğini, hedeflediği amacı ve hareket kabiliyetini ortaya çıkarmaktadır. Tarih süreçlere ve tarihin önemli dönemeçlerine baktığımızda insan ilişkilerinin, diğer farklı vakıalardan daha öncelikli bir yeri işgal ettiği anlaşılacaktır. Farklı beklentiler; bireyi bireyden ayıran,her bir bireye “benlik” bağış eyleyen sosyolojik ve felsefi olgusallık tadındadır. Her bir birey, kendi gerçekliğinin inşası sürecinde kendi benliklerinin ortaya çıktığı meta etkileşimleriyle karşılaşır. Bu karşılaşma, etkileşimi kaçınılmaz hale getirir. İşte tüm bu süreçler ve sebepler dengesinde etkileşimin toplumsal zorunluluk olduğunu idrak eden bireyler iletişim gerçekleşeceği araçlara, vesilelere ihtiyaç duyar. Kendini, kendi gibi olmayan diğer benliklere taşıyacak araçların arayışı içerisine girer. İşte bu noktada bireyler arası etkileşimin gerçekleşeceği imkanlar günümüzde sosyal medya, internet dünyası, sohbet siteleri vb.- kendini ortaya koymaktadır. Temel hedeflerini, benliğini inşa eden olgularla tanımlayan bireyler iletişim araçlarını kendi gerçekliğini ve hedeflerini gerçekleştirmek noktasında araçsallaştırma sürecine girer. Bu noktada sohbet odaları ve chat siteleri kendini uzun bir süredir bu amaçlar doğrultusunda algılayan bireyleri ve düzenli kullanıcılarını kendine çekmektedir. Peki sohbet sitelerinin genel kullanıcı profili nasıldır? Bu kullanıcı profilinin chat sitelerinden beklentileri nelerdir? İsterseniz biraz bu durumlara bakalım..

SOHBET SİTERİNİN KULLANICI PROFİLİ
İletişimin bireyler için hayati önem taşıdığından yukarıda bahsettik. Bunun devamında şekillenen olgunluk durumlarını hesaba katarak ortaya pek çok profil tanımı ortaya çıkabilir ve bu profilin içi doldurulabilir. İnsanların sadece toplumsal bir varlık olduğu hesaba katılarak konuşmamız elbette ki zor. Çünkü kişiye kendi olabilmeyi bağış eyleyen bir benlik söz konusudur. Bu durumu ıskalayamayız. Bedava Chat Siteleri kullanıcıları pek çok sebeple chat ve mobil chat sitelerini tercih etmektedir. İsterseniz bunları teker teker başlıklar halinde anlatalım…

CAN SIKINTISI
Sohbet Sitelerinin kullanıcıları arasında en önemli yeri teşkil eden gruptur. Bu grup günlük hayat koşuşturmasının dışında kendine farklı eğlenceler arayan gruptur. Oldukça eğlenceli olan bu kullanıcı profili ile tanışan ve kaynaşan herkes yapılan sohbetlerden oldukça keyif alırlar. Zamanın nasıl geçtiğini anlayamazsınız bile..

HAYAT ARKADAŞI ARAYIŞI
Bu grup kullanıcı profiline sahip olan kullanıcılar genelde can sıkıntısı grubundan evrilen gruptan oluşmaktadır. Ancak hususi bu amaçlarla bedava chat sitelerine giren kullanıcılar da mevcuttur. Bu grup kullanıcı profiline sahip bireyler genellikle “avcı” gibi davranmakta, ortamın havasını teneffüs etmeden hareket etmemektedir. Ama rahatlıkla şunu söyleyebiliriz ki, kendilerine uygun bir partner buldukları andan itibaren ortaya çıkan genel sohbet, tadından yenmeyecek hale gelir. Bu kişilerle yapılan sohbetler ve muhabbetler harika olmaktadır.

ARKADAŞ TAVSİYESİ
Bu grupta bulunanlar hedefi olmayanlardır. Arkadaşlarının ısrarlarına karşı koyamayıp ayıp olmasın diye gelen gruptur. Genelde kalıcı olmazlar. Ama tavsiyelerle sohbet sitelerine katılan pek çok güzel insan da az değildir. Elbette ki başka farklı sebeplerle sohbet sitelerini ziyaret eden kullanıcılar da mevcuttur. Biz sadece genel bir görüntü ortaya koymaya çalıştık. Şu unutulmamalıdır ki sohbet, muhabbet; bizim kendi gerçekliğimizin inşasının en önemli parçalarındandır. Kendimizi bulmak, başkalarını keşfetmekle başlar.

YORUM YAP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • SirinSey
  Cevapla

  Yüreğine sağlık can

 • Karizma
  Cevapla

  Aynen Öyle, Elinize sağlık …..

 • LeyLa
  Cevapla

  Eline sağlık..

 • Pretorya
  Cevapla

  kesinlikle katılıor ve herşeyin gönlünüzce olmasını diliorum..

 • LeyLa
  Cevapla

  👍

Ne aramıştınız?

Son Yazılar

Kategoriler

Arkadaşlarını Bul
#Sohbet odalarında güzel dostluklar
Müzik Dinle
#Radyo Kanalımızda müziğin ritmini hisset
Yardımlaşma
#Help kanalından yardım alabilirsin