NazarSohbet.CoM Bildiri

Türkçe Sohbet Programı Yeni versiyonu ile yayındadır indirmek için Tıklayınız.

Seviyeli ve Güvenli Sohbetin Adresi


smiley Sohbet'e Başla!

Squid Game Kalamar Oyunu Nedir?

25 Kasım 2021, Perşembe Kategori: Genel 490 0

Squid Game Çocuk Psikolojisine Zararlı

Küresel medyanın Kore orijinal dizisi ‘Squid Game‘ için olumlu eleştiriler almasıyla birlikte, uzmanlar CNN’in ABD’deki yayınlarının gençler üzerinde olumsuz bir etkisi olduğunu söyleyerek dramanın şiddetinin altını çizdi.

CNN 24’ünde (yerel saatle) “Netflix’in kalamar oyununun dünyayı ele geçirmesiyle, doktorlar ebeveynlere çocuklarının izlemesine izin vermemelerini tavsiye ediyor” dedi.

Squid Game, geçen ay Netflix’te yayınlanan bir Kore dramasıdır.

Borçluların bir servet kazanmaya çalıştığı bir çocuk hayatta kalma oyununda kaybeden öldürülür. CNN, “Bu gösteri cinayetten ve şiddetten kaçmıyor” dedi.

Ancak Squid Game, Netflix dizisi izlenme reytinglerinde Amerika Birleşik Devletleri dahil tüm dünyada birinci sırada yer alıyor ve birçok ülkenin arka arkaya oyunu takip etmesiyle büyük ilgi görüyor.

CNN’ye göre, dramadan ilham alan Cadılar Bayramı kostümleri de internet aramalarının başında geliyor ve ilgili içerikler sosyal medya TikTok’ta kolayca bulunabiliyor.

Bu dizinin TV-MA (yetişkin izleyici) reytingi olarak 17 yaş altı gençler için uygun olmadığını, ancak gençlerin izlediğini söyleyerek uzmanların endişelerini de dile getirdi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Çocuk Psikiyatri Araştırma Enstitüsü’ndeki doktorlar, insanlara kalamar oyununu ebeveynleriyle izlesinler ya da izlemesinler, en azından geç ergenliğe kadar izlememelerini tavsiye ettiler.

Gruptaki okul ve topluluk programları başkanı David Anderson, “Şiddet düzeyi çoğu programdan daha korkunç” dedi.

Gösterileri ve filmleri yaşa göre sıralayan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Common Sense Media, gösterinin şiddet yoğunluğunun çok yüksek olduğunu söyledi.

CommonSense Media, “Oyun tasarımcılarının sadist zevki için karakterler sistematik olarak işkence görüyor ve öldürülüyor. Yetişkinler seks yapıyor ve cinsel şiddet riski var. Kadınların saçlarından tutulup dövülüyor.” .

CNN, bazı okulların dramayı ve oyunlarını yasakladığını bildirdi.

Georgia’daki yerel bir medya kuruluşu, Roswell’deki özel bir okulun drama ve oyunla ilgili tüm tartışmaları yasakladığını bildirdi.

Kalamar oyununun mevcut durumun sert bir eleştirisi olduğu değerlendirmesine rağmen, şiddet ve sansasyonalizm ile ilgili uyarılar şimdiden birkaç kez gündeme geldi.

Amerikalı ebeveynlerden oluşan bir medya gözlemci grubu olan Ebeveyn Televizyon ve Medya Komisyonu’nun (PTC) program direktörü Melissa Henson, bu ayın başlarında “inanılmaz derecede şiddetli” olduğunu söyledi ve Netflix’i “ebeveyn kontrollerini kullandığınızdan emin olmaya” çağırdı. ” İngiltere ve Belçika gibi bazı ülkelerde, ebeveynlerin belediye binasını denetlemesi gerektiği yönünde sesler yükseldi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil Sohbet mobil sohbet odaları