NazarSohbet.CoM Bildiri

Türkçe Sohbet Programı Yeni versiyonu ile yayındadır indirmek için Tıklayınız.

Seviyeli ve Güvenli Sohbetin Adresi


smiley Sohbet'e Başla!

Tam Sohbet Odaları

Tam Sohbet Arayışları

İlk çevrimiçi tam sohbet odaları seçenekleri 1970’lerde ortaya çıkmış olsa da, bugün bildiğimiz tam sohbet siteleri sürümüne benzeyen ilk sohbet odaları, 1980’lerde ortaya çıktı. O zamandan beri yabancılarla ve zaten tanıdığımız insanlarla çevrimiçi konuşmamıza izin veren web sohbet seçenekleri önemli ölçüde büyüdü. Bu platformların gelişimine rağmen, kesin olan bir şey var; İnternette insanlarla konuşurken dikkatli olmak hala çok önemlidir.

Tam Sohbet Odaları

Tam Sohbet Geçmişi

Çoğumuzun, özellikle interneti kullanarak büyüyen veya yetişkin olarak başkalarıyla konuşmak için düzenli olarak kullanmaya başlayanların, internetten tanıştığımız bir arkadaşı vardır. Araştırmalar , Tam Chat Odalarının ve uygulama olan Nazarsohbet.com tarafından yayınlanan çevrimiçi arkadaşlıklarla ilgili verileri sağlamak üzere, ankete katılan Amerika Birleşik Devletleri sakinlerinin %76’sının, gerçek hayatta tanışmadıkları bir çevrimiçi arkadaşı olduğunu gösteriyor. Arkadaşlık güzel bir şeydir, ancak ne yazık ki, en azından söylemek gerekirse, işlerin kötüye gittiği zamanlar vardır. İşte yabancılarla çevrimiçi Chat Sitelerinde sohbet ederken dikkatli olmanız gereken mevzuatlar var.

Tam Sohbet Odalarında Yaş

Sohbet Sitelerinde dolandırıcılıkların ve para avcılığının çevrimiçi ortamda bu kadar başarılı olmasının nedeni, dijital dünyada kimin kim olduğundan asla emin olamamanızdır. Bu, özellikle reşit olmayan biriyle ilişki sürdüren yetişkinler söz konusu olduğunda tehlikelidir. Çoğu zaman, bir avcı tam olarak ne yaptığını bilir. Ya bir akranla romantik bir ilişki kurmak isteyen bir çocuk ya da çocuğun güvenini kazanmak isteyen arkadaş canlısı bir yetişkin olarak poz verecekler. Bu durumlarda fiziksel temas olmamasına rağmen, ilişki yine de hızlı bir şekilde yasadışı bölgeye geçebilir. Avcılar, genellikle yeni keşfettikleri etkilerini, yasadışı konuşmalar yapmak veya reşit olmayanların uygunsuz resimlerini almak için kullanmaya çalışırlar. 

Reşit değilseniz veya reşit olmayan bir çocuğunuz varsa, çevrimiçi sohbet odalarında dolandırıcıların, çocuğunuza yaklaşmak için kullanabileceği tımar taktiklerinin farkında olun. Bir yırtıcı, bir çocuğa “yaşına göre olgun” olduğunu söyleyebilir ve birçok çocuk veya genç bunu bir iltifat olarak aldığından, buna inanabilir ve bir yırtıcı hayvanla kendilerine zarar verebilecek bir ilişkiye (romantik veya başka türlü) girebilir. Bir yırtıcı, çocuğa bir hediye veya onları çekme fırsatı da sunabilir.  Çocukları çekmek için onlara grup ürünleri, şarkı yazma veya müzik videolarında yer alma fırsatları verdi ve onları tur otobüsüne, evine veya çeşitli gezilere davet etti.  Sırf bu nedenlerden dolayı Sohbet Odalarımıza +18 yaş sınırı getirmiş bulunmaktayız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Selen dedi ki:

Emeginize Sglk…

Zarife dedi ki:

Güzel bir yazı olmuş emeğinize sağlık ..Samimi ve sıcak bir ortamda olmakdan çok memnunum..

sakalli dedi ki:

emegine saglık

Mobil Sohbet mobil sohbet odaları