NazarSohbet.CoM Bildiri

Türkçe Sohbet Programı Yeni versiyonu ile yayındadır indirmek için Tıklayınız.

Seviyeli ve Güvenli Sohbetin Adresi


smiley Sohbet'e Başla!

Trolsüz Chat Siteleri

Can sıkıcı Sohbet Trolleri ile Nasıl Başa Çıkılır?

Trolsüz chat siteleri bir hayal olmamalı. İnternetteki chat siteleri trolleri, modern dünyanın çileden çıkaran bir yönüdür. Çoğumuz gibi, dünya çapındaki ağın sosyal tarafında yer almaktan hoşlanıyorsanız, trollerle uğraşmak hayatın talihsiz bir parçası olabilir.

Sohbet trolü tam olarak nedir?

Hiçbir chat siteleri trolü, köprüler altında yaşayan ya da güçlü bir canavar değildir. İnternet terimleriyle, bir trol, okuyucuları olumsuz bir duygusal tepki vermeye kışkırtmak için, aşağılayıcı ve kışkırtıcı içerik göndererek kasıtlı olarak insanları üzen kişidir. Acı vermekten zevk alırlar ve diğer insanları mutsuz etmek için yapabilecekleri en incitici şeyleri söylerler.

Peki, sohbet trolleriyle nasıl başa çıkıyorsunuz?

Çevrimiçi bir trolle nasıl başa çıkılacağını bilmek zordur ve kendinizi kolayca olumsuz yorumlarıyla sürüklenirken bulabilirsiniz. Ancak güvenli sohbet için doğru taktiklerle onlarla savaşabilirsiniz. İşte birkaç ipucu:

Birinin sizi ne zaman trollediğini ve ne zaman aynı fikirde olmadıklarını bilin

Canlı tartışma, genel anlaşmazlık ve bunun uğruna her şeyi trolleme arasında ince bir çizgi var. Trollendiğin sonucuna varmadan önce, kendi kendine düşün, karşındakini tahrik eden bir şey söyledin mi? Kişi kaba mı davranıyor yoksa sadece amacını mı belirtiyor? Gerçekten haklılar mı yoksa huysuzlar mı? Sizinle aynı fikirde değiller ve bunun için aşırı kaba davranıyorlarsa, muhtemelen bir trolünüz var demektir. Kendinizi sohbetten çıkardıktan sonra kabalık etmeye devam ederlerse, kesinlikle bir trolünüz var demektir.

Trolleri asla beslemeyin

Troller olumsuz yanıtlarınızla beslenir, bu yüzden onlara hiçbir şey vermeyin. Herhangi bir vahşi hayvan gibi, bir trolü beslerseniz, daha fazlası için geri gelmeye devam edeceklerdir. Bir trolle başa çıkmanın en iyi yolu, onlar gidene kadar onları görmezden gelmektir. Dikkatinizi ve rahatsızlığınızı istiyorlar ve yanıtlarınız üzerinden kendilerini geliştiriyorlar. Aslında yaptıklarının komik olduğunu düşüünecekler ve sizi şaka olarak gördükleri şeylere yem etmeye çalışacaklar. Onlarla meşgul olmayın, yakında başka bir besin kaynağına geçecekler.

Onları rapor et

Trolleme, mobil sohbet odaları ve sosyal medya portalları da dahil olmak üzere, denetlenen hiçbir web sitesinde asla kabul edilmez ve çoğu kişi bunun kendi sınırlarını ihlal ettiğini düşünür. Trollük yaşarsanız, bunu yapan kişiyi şikayet edin. Çoğu site, yorumları ve bunları yapan kişileri, yerleştirilmiş “rapor et” düğmeleriyle bildirmeyi çok kolaylaştırır.

Onları açığa çıkarın.

Trollerin çalışması için anonimlik gerekir. Özel bilgilerini gizli tutmak, tepki verme korkusu olmadan yorum yapmalarını sağlar. Ancak görünmez değiller ve biraz derine inerseniz, genellikle kim oldukları hakkında oldukça fazla bilgi verirler. Onlara (ve diğer herkese) bilgilerine sahip olduğunuzu bildirin. Bu anonimlik perdesini kaldırın ve kaçmalarını izleyin.

Sonuç olarak

Çevrimiçi troller inanılmaz derecede incitici olabilir, ancak sizi ele geçirmelerine izin vermek zorunda değilsiniz. Kullanışlı kılavuzumuzu takip edin ve çevrimiçi zorbaları yenebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Mobil Sohbet Chat Siteleri sohbet sohbet