NazarSohbet.CoM Bildiri

Türkçe Sohbet Programı Yeni versiyonu ile yayındadır indirmek için Tıklayınız.

Seviyeli ve Güvenli Sohbetin Adresi


smiley Sohbet'e Başla!

Yeni ve Modifiye Alışkanlıklar

20 Aralık 2020, Pazar Kategori: Chat Siteleri Mobil Chat Mobil Sohbet Sohbet Siteleri 1117 2

Salgın hastalık yüzünden evde zaman geçirip, dışarı çıkamıyorken, bir sürü ve çoğu gereksiz alışkanlıklar edindim.  Var olan alışkanlıkları da modifiye ettim.  İyi mi ettim kötü mü ettim bilmem ama yaptım bir şeyler.

Eskiden her gün evden çıkmak için bahane üretirdim.  Mesela, alışverişe gittiğimde tuvalet kağıdını özellikle almazdım, iki gün sonra evden çıkmak için bahanem olur derdim.  Şimdi, alışveriş listemi iki kere kontrol ediyorum ki bir şey unutmayım.  Her sabah çıkar, hiç de uzak olmayan konteynere doğru yürür, evdeki çöpleri atardım. Şimdi, iki günde bir gidiyorum. Doğru beslenmek için çaba harcardım, şimdi kafama estiği gibi.  Forumlarda en fazla, oyunlu sohbet sitelerinde az, mobil chat sitelerinde radyo yayını dinleyerek fazla, sosyal medyada idareten zaman geçirirdim.  Şimdi forumlarda çatır çatır konu açıyorum, mobil sohbet sitelerindeki radyo yayınlarını kararında dinliyor ve azıcık oyun oynuyorum, sosyal medyayı kullanmayı ise unuttum gibi bir şey oldu, fakat chat sitelerinde geçirdiğim zaman bir hayli çoğaldı.  Bu sonuncunun sebebi salgın hastalıktan çok bir adama kapılmış olmam aslında ama olsun. Bu süreçte değişti bu alışkanlık.  O, sohbet sitelerini seviyor, ben de onunla zaman geçirmeyi seviyorum.  Yuvarlanıp gidiyoruz.

Yeni alışkanlıklarım ise şöyle: balıklarımla sohbet etmek, dizi izlemek, YouTubede alakalı alakasız bir sürü video izlemek. Bir gün balıklarımdan bir tanesi dile gelip “Her sabah aynı şeyi söylemekten bıkmadın mı? Yemimizi ver ve git be kadın!” diye çıkışacak, korkuyorum.  YouTube geçmişimi de arada bir temizlemek lazım, tavsiye ettiği videolar bazen beni benden alıyor.  Bir ara online ders almaya başlamıştım.  Yine ona biraz kafa yormak lazım.  Öylesi çok daha faydalı olacak.

Kimileri var ki, bu süreci çok başarılı kullandılar.   Kendilerini spora verdiler, yeni hobiler edindiler, evlerini düzene soktular, e-ticarette kazanç sağladılar. Özetle, bir sürü şey başardılar.  Ben hiç öyle hissetmiyorum.  Rahmetli anneannemin bir sözü vardı “Anası yatsın, kızı büyüsün; duvarda sümüklü böcekler yürüsün!” derdi.  Bizde tam olarak öyle olmadıysa da, söz konusu iş alanının dışında kalan alanlar ise, arı gibi çalıştığımız söylenemez.  İçimizden gelmiyor çünkü kısıtlanmaktan fazlasıyla bunaldık.

Umarım sizler 2020’de yeni ve modifiye alışkanlıklarınız ile çok şey başarmışsınızdır.

D.T.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil Sohbet Odaları dedi ki:

Eline sağlık hayatım

Karizma dedi ki:

Eline emeğine sağlık cano

Mobil Sohbet Chat Yap mobil sohbet odaları